28. 11. 2011

Neposkytli první pomoc straženým chodcům

Dvě ujetí z místa dopravní nehody.  K dnešnímu dni pátráme již po druhém řidiči, který ujel z dopravní nehody na Novojičínsku a neposkytl první pomoc. V pondělí 21. listopadu ve Frenštátě pod Radhoštěm krátce po 14 hodina srazil řidič 12letou školačku, která vstoupila do vozovky zpoza autobusu. Řidič bílého vozidla nárazem dívku odhodil do příkopu, a aniž by jí poskytl první pomoc, z míst nehody ujel. Děvče s vážným zraněním bylo hospitalizováno v nemocnici. Druhá dopravní nehoda se stala v pátek 25. 11. 2011 o půl třetí odpoledne. V Příboře na parkovišti u prodejny Penny marketu, při výjezdu z řady zaparkovaných vozidel, srazil řidič zadní částí auta procházející chodkyni. Žena ve věku 76 let utrpěla zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření. Svědek události běžel za řidičem odjíždějícího vozidla červené barvy. Ten, ačkoli jej viděl, a musel si být vědom toho co se stalo, z místa odjel. Hledáme svědky, proto jakékoli informace k případům, které by pomohly uvedené řidiče vypátrat, poskytněte telefonicky na linku 158.

  

Trestní zákoník zpřísnil tresty řidičům, kteří ujedou od dopravní nehody bez toho, že by zraněným poskytli první pomoc. Takovému řidiči hrozí trest odnětí svobody až na 5 let nebo zákaz činnosti.

 

Bezpečnostní opatření – hokej

Při sobotním hokejovém utkání mezi HC Nový Jičín a HC AZ Havířov nemuseli policisté zasahovat. Proti fanouškům tentokrát nemuseli policisté zasahovat. Připravené bezpečnostní opatření společně s vedením klubu neumožnilo vyvolat nestandardní situace ani uvnitř ani mimo hřiště. Připravenými oddělenými vstupy, sektorem hostí a výborně zvládnutou prací pořadatelů a policistů se tak předešlo jakémukoli narušení veřejného pořádku. Pouze jeden z fanoušků měl z důvodu své opilosti smůlu. S více jak 2 promile alkoholu jej na stadion nepustili.

 

Otrava plynem

Svou matku nalezla v sobotu 26. 11. 2011 odpoledne dcera v bezvládném stavu v koupelně rodinného domu na Kopřivnicku. Přivolaný lékař konstatoval otravu oxidem uhelnatým. Hasiči na místě naměřili 4 násobně překročenou hranici zplodin v objektu. Lékaři celou rodinu převezli do nemocnice k lékařskému ošetření. Kopřivničtí policisté prověřují míru zavinění s podezřením z přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti, v souvislosti s případem otravy oxidem uhelnatým, kterého se měl dopustit neznámý pachatel tím, že porušil důležitou povinnost vyplývající z jeho zaměstnání, povolání, postavení nebo funkce nebo uloženou mu podle zákona.

 

Dva případy ze Studénky

Během víkendu z 25. – 27. 11. 2011 se vloupali pachatelé do dvou provozoven. Nejprve do sklepa restaurace a poté do prodejny řeznictví.
Pivní sudy – V noci z pátku na sobotu 26. 11. 2011 vnikl neznámý pachatel do sklepa restaurace ve Studénce. Nešlo mu o nic jiného, než o pivní sudy. Nejprve odstranil zabezpečení sklepení a poté si odnesl 6 prázdných pivních sudů. Majiteli restaurace tak působil celkovou škodu ve výši více jak 10 tisíc korun.
Řeznictví – Z prodejny řeznictví si pachatel ze soboty 26. na 27.11.2011, po násilném vniknutí do prodejny odnesl elektronickou pokladnu, finanční hotovost a několik lahví alkoholu. Majiteli tak způsobil škodu ve výši více jak 30 tisíc korun.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice