30. 12. 2011

Tři zajištěné pěstírny marihuany v Novém Jičíně

Od měsíce září letošního roku, zajistili novojičínští policisté 3 pěstírny marihuany. Dvě v bytech a jednu v zahradě rodinného domu. Všichni 4 pachatelé drogu pěstovali v Novém Jičíně. Následným prodejem získali řádově sta tísíce korun. Sami jí také užívali. Během domovních prohlídek jsme zajistili jak indoorové pěstírny, tedy zařízení pro pěstování, tak i samotnou marihuanu, připravenou k distribuci a finanční hotovost. Z výslechů podezřelých osob je zřejmé, že se touto činností zabývali již déle jak jeden rok. Samotnou sklizeň rostlin v bytech prováděli 4x do roka. Všichni obvinění, tedy jedna žena ve věku 28 let a tři muži od 29 do 34 let jsou z Novojičínska. Policisté všem čtyřem osobám sdělili obvinění ze spáchání přečinu nedovolené výroby a pěstování rostlin obsahujících omamnou nebo psychotropní látku. Za toto jednání jim soud může udělit trest odnětí svobody v déle až pěti let. Jeden z pachatelů uvedl, že pěstovat přestal, když mu přišlo vysoké vyúčtování za elektrickou energii. Při pěstování v umělých podmínkách totiž rostliny potřebují intenzivní umělé světlo a ventilaci. Pěstování ale také samotná výroba drog v bytech má společné jedno, zvýšenou spotřebu elektrické energie, nárůst cizích osob v domě hlavně v noční době, a mnohdy poničené zařízení a vybavení vchodů a chodeb domů. V případě zjištění těchto skutečností neváhejte a poskytněte informace policistům.

  

 

Nemají si kde sednout

Krádež mysliveckého posedu, oznámil včerejšího dne zástupce mysliveckého sdružení bílovickým policistům. Jednalo se o mobilní kovový myslivecký posed, který byl umístěn v lese cca 600metrů od silnice mezi obcemi Bravinné- Nové Dvory a Děrnou. Odcizením vznikla myslivcům škoda ve výši 7 tisíc korun.

 

Kanály bez poklopů

Otevřené kanály zanechal pachatel na parkovišti v obci Velké Albrechtice. Naštěstí se nikdo nezranil. Poškozený obecní úřad vyčíslil škodu odcizením na 6 tisíc korun. Pachatel začátkem měsíce listopadu odcizil tři litinové poklopy kanalizačních výpustí. Kde poklopy skončily, zjišťují bílovečtí policisté.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice