11. 12. 2017

Vyhrožování

Ostravští policisté pátrají po pachatelích trestného činu nebezpečného vyhrožování. Ke skutku došlo dne 8. 12. 2017 kolem 01.45 hodin na zastávce v Ostravě-Vítkovicích. Dva muži dosud nezjištěné totožnosti směřovali vůči 37letému poškozenému zprvu verbální výhružky. Jeden z mužů měl vyjmout z oděvu sekeru, kterou měl manipulovat a směřovat k poškozenému. Oběť měl současně informovat o zamýšlené újmě. Poškozený se ve strachu dal na útěk, byl však jedním z mužů stržen k zemi, kde mu byly výhružky zopakovány. Oběti se podařilo vysmeknout, utéci a schovat do příjezdu policie, kterou o incidentu informovala. K objasnění okolností události byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin nebezpečného vyhrožování. Pachatelům tak hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.

 

Pračka dodána nebyla

Policisté na Novojičínsku zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu podvodu. Skutku se měl dopustit v této době nezjištěný pachatel. Ten na internetovém bazarovém serveru nabízel k prodeji automatickou pračku zn. Samsung. O zboží projevila zájem jednašedesátiletá poškozená. Požadovanou platbu předem uhradila na bankovní účet, zboží ji však do současné doby dodáno nebylo. Inzerent na výzvy nereaguje a s poškozenou přestal komunikovat. Ženě způsobil škodu téměř jedenáct tisíc korun. V případě dopadení hrozí pachateli tohoto skutku trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

Opavsko – 100 000 korun

Opavský policejní komisař sdělil dne 8. 12. 2017 šestadvacetiletému muži obvinění se spáchání hned tří přečinů a to krádeže, přečinu poškození cizí věci a přečinu porušování domovní svobody. Skutků se měl obviněný dopustit v měsíci srpnu letošního roku. V této době po předchozím vypáčení okna vnikl do rekreačního objektu v obci na Opavsku. Zde následně odcizil finanční hotovost ve výši sto tisíc korun. V případě, že bude muž uznán vinným, hrozí mu trest odnětí svobody až na pět let.

 

Ostrava – platební karta

Ostravští policisté zahájili dne 9. prosince 2017 úkony trestního řízení pro podezření z přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Přečinu se dopustil čtyřiadvacetiletý muž z Ostravy tím, že si nejprve měl přivlastnit nálezem platební kartu patřící devatenáctiletému muži z Ostravy. Následně se touto kartou měl pokusit na čerpací stanici o zaplacení zboží v hodnotě přesahující sto korun. Obsluhou bylo však zjištěno, že není držitelem předmětné platební karty a muže na místě zadržela do příjezdu policie. Muži bylo ve zkráceném přípravném řízení sděleno podezření z uvedeného přečinu. V případě, že bude uznán vinným, hrozí mu trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice