7. 12. 2017

Poškození výtahu

Pro přečin poškození cizí věci zahájili 6. prosince 2017 kopřivničtí policisté úkony trestního řízení. Podezřelý z daného přečinu je devětadvacetiletý muž z Kopřivnice. Tento v říjnu letošního roku poškodil na ulici Záhumenní v Kopřivnici výtah. Do dveří u výtahu měl opakovaně kopat, čímž způsobil škodu poškozením převyšující 10 tisíc korun. Muži za toto jednání hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

 

Nebezpečné pronásledování

Policisté z obvodního oddělen v Odrách ve středu 6. prosince 2017 zahájili úkony trestního řízení pro přečin nebezpečné pronásledování. Tohoto trestného činu se měl dopustit sedmatřicetiletý muž z Opavska tím, že svou bývalou pětatřicetiletou partnerku opakovaně a dlouhodobě kontaktoval, a to jak osobně, tak prostřednictvím SMS zpráv. Muž se snažil přemlouváním získat svou bývalou partnerku zpět, ale když na jeho prosby nebrala ohled, jeho vulgarita a nátlak se začali stupňovat, proto žena vše oznámila na policii. V případě prokázání viny hrozí podezřelému muži až roční trest odnětí svobody.

 

Prodali vybavení pronajatého bytu

Ostravští policisté zahájili úkony trestního řízení pro objasnění a prověření všech skutečností důvodně nasvědčujících tomu, že byl spáchán přečin zpronevěra. Skutku se měli dopustit osmadvacetiletá žena a o sedm let starší muž z Ostravy. Dvojice měla v době od konce měsíce června do začátku měsíce září letošního roku postupně rozprodat vybavení bytu, který ženě pronajal pětašedesátiletý poškozený z Ostravy. Majiteli bytu, bez jeho souhlasu, prodali mimo jiné koberce, obrazy, domácí elektrospotřebiče, ale například také sklenice nebo jídelní příbory. Škoda byla v současné době vyčíslena na částku přesahující třicet tisíc korun. V případě, že bude dvojice „podnájemníků“ uznána vinnými, hrozí jim trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice