11. 3. 2013

Opilý havaroval a z místa nehody ujel

Krátce před půlnocí z pátku na sobotu 9. března došlo v Příboru k dopravní nehodě. Dvacetiletý řidič jel s vozidlem Fiat Brava u obchodního domu na ulici Lidická. Při zatáčení vlevo nepřizpůsobil rychlost, nezvládl řízení a dostal smyk. Přední části narazil do zaparkovaného osobního automobilu Škoda Felicia, které poškodil. Řidič fiatu z místa nehody ujel na parkovací plochu do městského parku, kde byl následně vypátrán příborskými policisty. Dechová zkouška u něj prokázala přítomnost alkoholu. Nejdříve nadýchal 1,23 promile alkoholu a následná zkouška měla hodnotu 1,19 promile alkoholu. Následovalo lékařské vyšetření s odběrem krve. Policisté řidiči na místě zadrželi řidičský průkaz a nyní je podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

Další opilý řidič za volantem

Půl hodiny po půlnoci na neděli 10. března kontrolovali policisté řidiče VW Golf v Bartošovicích. Při kontrole se padesátiletý řidič podrobil dechové zkoušce, která byla pozitivní. Muž tedy řídil ve stavu vylučujícím způsobilost, kterou si přivodil vlivem návykové látky. Nejdříve nadýchal 1,58 promile a následně 1,50 promile alkoholu. Za ohrožení pod vlivem návykové látky mu hrozí až jeden rok odnětí svobody.

 

Chytili je i s odcizenými svodidly

Dvaceti tisícovou škodu způsobili dva podezřelí muži ve věku 23 a 26 let, kteří odcizili svodidla ze silnice na Fulnecku.

Fulnečtí policisté je však zadrželi i s odcizenými věcmi, které měli naložené na přívěsném vozíku za autem. Pachatelé policistům uvedli, že svodidla ležela na zemi. Poškozená firma vyčíslila škodu ve výši 20 tisíc korun. Svým jednáním se dopustili přečinu krádež.

 

V zahradnictví odcizil sekeru

V těchto dnech novojičínští policisté prošetřují okolnosti kuriózní krádeže, ke které došlo na konci února letošního roku. Šestadvacetiletý muž v jedné z prodejen zahradnictví na Novojičínsku odcizil sekeru v hodnotě přes tisíc dvě stě korun. S odcizenou sekerou Fiskars X11 z prodejny utekl. Po zjištění, že jej pronásleduje prodavačka, sekyru zahodil a ta byla nepoškozena vrácena na prodejnu. Věc byla původně šetřena jako přestupek proti majetku. Po dodatečném zjištění, že byl za obdobný skutek v prosinci minulého roku odsouzen k trestu odnětí svobody v délce trvání 26 měsíců, byla věc překvalifikována na přečin krádež.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice