13. 3. 2013

 

Výzva ke svědkům

V neděli 10. 3. 2013 mezi šestou a půl sedmou večer na autobusovém nádraží v Novém Jičíně, napadla skupinka mladíků nejprve slovně a poté fyzicky dva 19leté muže.

Oba muži utrpěli zranění po celém těle s nutným lékařským ošetřením. Ve stejné době čekalo na autobusové zastávce několik osob na příjezd autobusu do Ostravy.

Žádáme veřejnost, svědky, čekající na autobusové zastávce, k poskytnutí informací k průběhu celé události. Informace nám poskytněte telefonicky na linku 158, nebo přímo vyšetřujícímu komisaři Frydrychovi na čísle 974 735 332, nebo 602 161 739.

 

 

 

Sprostě nadával policistům.

V 54letech by měl mít člověk již rozum. Toto tvrzení neplatilo při pondělní noční kontrole baru.(11.3.201) Opilého agresivního muže, kterého novojičínští policisté vyzvali k prokázání totožnosti, nakonec museli zajistit. 

Policistům začal sprostě nadávat a na jejich výzvy odmítal reagovat. Veškerá rozumná argumentace šla v niveč a tak jej policisté za využití donucovacích prostředků zajistili a převezli na protialkoholní záchytnou stanici.  Muž se svými 2,5 promili alkoholu v krvi se po vystřízlivění k celé věci měl možnost vyjádřit.

 

Svým jednáním se dopustil přestupku proti veřejnému pořádku a přestupku proti občanskému soužití.   

 

 

15 milionů za filmy

Zahájili jsme trestní stíhání proti 38letému muži z Novojičínska pro spáchání zločinu porušení autorského práva, s vyčíslenou 15milionovou škodou. Případ vyšetřuje útvar hospodářské kriminality.

Nasdílením téměř tří tisíců filmů na hostingových serverech, způsobil vlastníkům děl více jak 15 milionovou škodu na ušlém zisku a půl milionovou škodu za rozmnožování těchto děl. Tohoto jednání se dopouštěl v období minimálně 4let.

Stejně jako mnoho jiných také on svým jednáním porušoval autorský zákon tím, že umožňoval distribuci takovýchto děl dalším osobám. Při domovní prohlídce jsme muži zajistili výpočetní techniku a datové nosiče.

Za toto jednání hrozí muži až 8let trestu odnětí svobody a také náhrada vzniklé škody.

Firmy zastupující autory a distributory děl, v tomto případě filmů a hudby, podávají trestní oznámení v zájmu ochrany svých klientů. Zákonnými způsoby se domáhají potrestání a náhrady škody.  

 

 

Kradl PB láhve

Fenomén krádeží propanbutanových lahví má dalšího odhaleného zloděje

V průběhu loňského roku se rozšířily krádeže PB lahví na celém území Novojičínska.

V těchto dnech jsme zjistili dalšího 23letého muže, který se této trestné činnosti dopouštěl.

Naposledy v měsíci únoru letošního roku odcizil z areálu novojičínské firmy více jak čtyřicet propanbutanových lahví, s celkovou škodou přesahující 30 tisíc korun.

Ve věci nadále provádíme vyšetřování se snahou odcizené láhve vrátit poškozené firmě. Pachatel se ke krádežím doznal.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice