11. 3. 2019

Příležitost dělá

Ostravský policejní komisař zahájil trestní stíhání 38letého muže pro trestné činy krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Pachateli skutku tak hrozí trest odnětí svobody až na tři léta, přitom již byl v minulosti odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody (který vykonal v červenci roku 2018).

Muž je podezřelý z celkem 13 skutků, spáchaných v době od 21. 12. 2018 do 5. 3. 2019 v Ostravě. Celková škoda na majetku dle prvotních informací přesáhla 30 000 korun. Muž měl využívat zpravidla nepozornosti poškozených (některé činy měl spáchat s další osobou) a zmocnit se věcí poškozených. Místem činů se staly nemocnice, tramvaje, prodejny, prostor výstavy, ale i další objekty a protiprávní jednání měl páchat i tzv. na ulici.

Konkrétněji se muž měl zmocnit peněženky oběti, původně umístěné v kabelce a využít její nepozornosti při nastupování do tramvaje. Jindy měl odcizit peněženku a další věci, odložené v nákupním vozíku. Zmocnit se měl i mobilního telefonu, odloženého na jednom z pokojů nemocnice. V dalším případě měl na ulici přistoupit zezadu k seniorce a odcizit jí peněženku z kabelky, zavěšené přes rameno. Šestasedmdesátiletá žena se měla pokusit muže pronásledovat, upadla však, přičemž utrpěla velmi vážná poranění, se kterými byla hospitalizována. Muž měl využít také tzv. tlačenice na výstavě a obětem ve dvou případech přímo k kapes bund odcizit peněženky s platebními kartami.

Často měl muž odlákat pozornost, oslovit poškozené s jakoukoliv záminkou a začít komunikovat…

Policisté shromažďovali informace ke konkrétnímu podezřelému, byly využity i záběry kamer a v jednom případě byl v zastavárně zajištěn odcizený mobilní telefon. Po shromáždění důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání muže.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice