12. 3. 2019

Dopravní nehoda – výzva policie

Dne 5. března 2019 v době okolo 13:55 hodin došlo v Příboře k dopravní nehodě. Stalo se tak na ulici Lidické ve směru jízdy od ulice Ostravské. Řidička osobního vozidla značky Peugeot 307 předjížděla cyklistku na elektro-kole a při odbočování vpravo, na křižovatce s místní komunikací vedoucí k parkovišti u obchodního domu Penny Market, v uvedeném směru měla narazit pravým zadním kolem do předního kola cyklistky (jedoucí na elektro-kole), následkem čeho došlo k jejímu pádu na komunikaci. Řidička po střetu nezastavila vozidlo a s tímto odjela na parkoviště u obchodního domu Penny Market, kde toto odstavila a následně od vozidla odešla. Při dopravní nehodě došlo ke zranění cyklistky a na místě zasahovala rychlá záchranná služba. Řidička byla následně hlídkou PČR vypátrána a dovezena zpět na místo dopravní nehody. V této souvislosti hledá Policie ČR svědky této dopravní nehody.

Policisté žádají občany, kteří by mohli k této události podat jakékoliv informace, aby tyto informace sdělili osobně na kterékoliv oddělení Policie ČR, či na telefonní číslo 974 735 251 popřípadě na linku 158.

 

Příležitost dělá…

Ostravský policejní komisař zahájil trestní stíhání 38letého muže pro trestné činy krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Pachateli skutku tak hrozí trest odnětí svobody až na tři léta, přitom již byl v minulosti odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody (který vykonal v červenci roku 2018).

Muž je podezřelý z celkem 13 skutků, spáchaných v době od 21. 12. 2018 do 5. 3. 2019 v Ostravě. Celková škoda na majetku dle prvotních informací přesáhla 30 000 korun. Muž měl využívat zpravidla nepozornosti poškozených (některé činy měl spáchat s další osobou) a zmocnit se věcí poškozených. Místem činů se staly nemocnice, prodejny, prostor výstavy, ale i další objekty a protiprávní jednání měl páchat i tzv. na ulici.

Konkrétněji se muž měl zmocnit peněženky oběti, původně umístěné v kabelce a využít její nepozornosti při nastupování do tramvaje. Jindy měl odcizit peněženku a další věci, odložené v nákupním vozíku. Zmocnit se měl i mobilního telefonu, odloženého na jednom z pokojů nemocnice. V dalším případě měl na ulici přistoupit zezadu k seniorce a odcizit jí peněženku z kabelky, zavěšené přes rameno. Šestasedmdesátiletá žena se měla pokusit muže pronásledovat, upadla však, přičemž utrpěla velmi vážná poranění, se kterými byla hospitalizována. Muž měl využít také tzv. tlačenice na výstavě a obětem ve dvou případech přímo k kapes bund odcizit peněženky s platebními kartami.

Často měl muž odlákat pozornost, oslovit poškozené s jakoukoliv záminkou a začít komunikovat…

Policisté shromažďovali informace ke konkrétnímu podezřelému, byly využity i záběry kamer a v jednom případě byl v zastavárně zajištěn odcizený mobilní telefon. Po shromáždění důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání muže.

 

Pár

Ostravský policejní komisař zahájil trestní stíhání 33letého muže a 34leté ženy pro trestné činy krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Ženě hrozí trest odnětí svobody až na tři léta, byla odsouzena za krádeže (soud jí uložil trest odnětí svobody podmíněně, zkušební doba skončí v dubnu 2022). Policisté vedou vyšetřování okolností celkem sedmi skutků, spáchaných v době od 25. 7. 2018 do 31. 1. 2019 v Ostravě. Celková škoda na majetku dle prvotních informací přesáhla 44 000 korun. Jeden čin měl spáchat muž, další žena a na pěti se měli podílet společně. Společným jmenovatelem většiny skutků bylo využití nepozornosti poškozených a krádež věcí ze zavazadel (batohu, kabelky…).

Ke skutkům konkrétněji: Kolem 17 hodiny dne 16. 1. 2019 měla poškozená vybírat svou poštovní schránku. Této situace měli využít podezřelí a z kabelky, zavěšené přes rameno, odcizit ženě peněženku s doklady a platební kartou. Následně se měli pokusit o neoprávněný výběr z bankomatu. Dne 31. 1. 2019 kolem 17 hodiny měli využít nepozornosti poškozené a na tramvajové zastávce jí z batohu, který měla oběť na zádech, odcizit peněženku s doklady a platební kartou. Jindy měli vyžít nepozornosti ženy, která si kabelku odložila vedle sebe na lavičce obchodních centra. I z tohoto zavazadla měli odcizit peněženku s doklady a platební kartou. A využít měli i situace, kdy si 82letý muž vyzvedl na přepážce finanční hotovost ve výši 17 000 korun. Později měli oběť na ulici oslovit, ptát se na cestu, a zatímco jeden komunikoval, druhý měl využít jeho nepozornosti a odcizit mu z kapsy bundy peníze…Muž měl rovněž opakovaně užít odcizenou platební kartu a provést neoprávněné výběry financí… V průběhu prověřování policisté analyzovali také obrazové záznamy, jak z MHD, tak další. Po shromáždění důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání páru, oba podezřelí se k protiprávnímu jednání doznali.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice