11. 3. 2022

Vloupání do provozovny kopřivnického cukrářství

V blíže neustanovené noční době od dvaadvaceti hodin večerních 10. března do čtvrté hodiny ranní 11. března tohoto roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Školní v Kopřivnici přečin krádeže tím, že se po předchozím vypáčení zámku dveří vloupal do zdejší provozovny cukrářství, odkud následně odcizil balení cigaret a dámský parfém, čímž poškozené místní právnické i fyzické osobě vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši bezmála 5 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Kopřivnici a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na kopřivnické policejní číslo 974 735 731.

 

Krádež zboží v novojičínském supermarketu má na svědomí recidivista

V těchto dnech policisté z novojičínského Obvodního oddělení ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže 25letému muži z Novojičínska, neboť tento dvacet minut po osmé hodině ranní 10. března letošního roku odcizil v supermarketu na ulici Sokolovské v Novém Jičíně zboží v celkové hodnotě 69 korun. Jak bylo doposud zjištěno, tak výše uvedený muž si několik druhů a množství cukrovinek – oplatků uschoval do kapes svého oblečení a bez úhrady prošel pokladní zónou. Za ní byl zadržen všímavým pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny až do příjezdu přivolané službu konající policejní autohlídky. Lustracemi v dostupných evidencích bylo dále prokázáno, že se u 25letého muže jedná o recidivu, poněvadž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán rozsudkem Městského soudu v Brně k nepodmíněnému trestu odnětí svobody v délce trvání osmi měsíců. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 

Objasnění krádeže peněženky z kapsy bundy poškozeného muže v Hlučíně

V těchto dnech policisté z hlučínského Obvodního oddělení ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, a to místnímu 44letému muži. Na základě oznámení 76letého muže z Hlučína, že neznámá osoba využila okolo dvaadvacáté hodiny večerní 7. března 2022 na ulici Cihelní v Hlučíně jeho chvilkové nepozornosti a odcizila mu z kapsy bundy jeho pánskou peněženku (s finančními prostředky, s osobními doklady a s platebními kartami) zahájili hlučínští policisté úkony trestního řízení. Na základě místní a osobní znalosti dané problematiky majetkové trestné činnosti a také osobní a místní znalosti prostředí a obyvatel byl jako pachatel tohoto protiprávního jednání ustanoven výše uvedený 44letý muž. Dále bylo prokázáno, že ještě v noční době ze 7. na 8. března letošního roku, za použití odcizených platebních karet, neoprávněně provedl dvě bezkontaktní platby, čímž poškozenému muži vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši jednoho a půl tisíce korun. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany hlučínských policistů a opavských kriminalistů.

 

Případ loupežného přepadení opavské herny zná své dva pachatele

Komisař Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Policie České republiky v Opavě v těchto dnech zahájil trestní stíhání dvou mužů ve věku 18 a 19 let z Jesenicka a z Bruntálu jako obviněné ze spáchání zločinu loupeže spáchaného ve formě spolupachatelství. Přibližně dvacet minut po dvaadvacáté hodině večerní 28. února 2022 tehdy dva neznámí muži vstoupili do provozovny herny na ulici U Jaktařské brány v Opavě a požádali obsluhu o kartón cigaret. Tyto tabákové výrobky chtěli původně údajně zaplatit nespecifikovanou platební kartou, což však neučinili a 23letá žena z Opavy cigarety uschovala zpět za bar. V té chvíli však začali oba muži zaměstnankyni slovně napadat a vulgárně urážet, neustále po ní požadovali vydání kartónu cigaret a vyhrožovali jí fyzickým napadením a rozbitím zařízení provozovny. Vše umocnili boucháním do barového pultu, vyhrůžkami donutili obsluhu herny si sednout, poté neoprávněně vstoupili za bar a odcizili volně vystavené krabičky cigaret v celkové hodnotě přes jeden tisíc korun. Následně z místa svého protiprávního jednání a chování odešli neznámo kam. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo. Po oznámení celé záležitosti prováděli prvotní procesní úkony policisté z Obvodního oddělení v Opavě, kteří ihned pátrali po dvou neznámých mužích a dalším cíleným a důsledným prošetřováním a prověřováním v následující dny ze strany opavských kriminalistů byli oba pachatele ustanoveni a ke své trestné činnosti se plně doznali. Na oba muže byl podán návrh na jejich vzetí do vazby, kdy Okresní státní zastupitelství a poté i Okresní soud v Opavě vyhověl vazebnímu stíhání u staršího 19letého muže z Bruntálu, který se v současné době nachází ve Vazební věznici v Ostravě, mladší z mužů je tak nadále vyšetřován na své svobodě.

 

Doposud neznámý pachatel fyzicky napadl muže na ulici Školní ve Vítkově

V těchto dnech policisté z vítkovského Obvodního oddělení intenzivně prošetřují a prověřují případ, ke kterému došlo pětadvacet minut po čtvrté hodině ranní 26. února 2022 na ulici Školní ve Vítkově. Jak bylo doposud zjištěno a prokázáno, tak neznámý pachatel (muž) v prostoru zdejšího autobusového nádraží bezdůvodně fyzicky napadl 32letého místního muže. Dvěma ranami pěstmi do obličeje a dalšími údery loktem do různých částí těla způsobil poškozenému zranění lehčího charakteru s nutností lékařského vyšetření a ošetření ve Slezské nemocnici Opava. Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo a rovněž nevznikla žádná hmotná škoda na majetku. Vše je nadále v gesci policistů z Obvodního oddělení ve Vítkově a také ze strany opavských kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu úmyslného ublížení na zdraví a přečinu výtržnictví, kdy jakékoli svědecké informace k celému incidentu, jakož i k možné osobě pachatele, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na vítkovské policejní číslo 974 737 711 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

Objasnění úmyslného poškození dveří a výlohy vítkovské provozovny

Okolo druhé hodiny ranní 25. února letošního roku tehdy neznámý pachatel úmyslně poškodil roletu vstupních dveří a výlohy provozovny zastavárny na ulici Opavské ve Vítkově, čímž poškozené fyzické i právnické osobě z Opavy vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 30 tisíc korun. Celou touto záležitostí majetkového charakteru se intenzivně zabývali policisté z Obvodního oddělení ve Vítkově, kteří na základě místní a osobní znalosti prostředí a obyvatel v těchto dnech ustanovili osobu pachatele, kterou je místní 25letý muž. Ten se následně ke svému protiprávnímu jednání a chování plně doznal a ve zkráceném přípravném řízení mu bylo sděleno podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci. Vše je nadále v prověřování ze strany vítkovských policistů a opavských kriminalistů.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice