18. 3. 2022

Řidič osobního automobilu pod vlivem návykových látek v Odrách

Dvacet minut po desáté hodině dopolední 17. března 2022 policejní autohlídka z oderského Obvodního oddělení vykonávala dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu na ulici Skřivánčí v Odrách, přičemž stavěla a kontrolovala řidiče osobního motorového vozidla tovární značky Peugeot 106, a to 46letého muže z Novojičínska. Odborným měřením dechovými zkouškami bylo prokázáno, že tento řidič je v podnapilém stavu, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami okolo 1,60 promile alkoholu v dechu. Výše uvedený 46letý muž s naměřenými hodnotami souhlasil, předchozí požití alkoholických nápojů plně doznal, o lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči) nepožádal, na místě mu byl zadržen řidičský průkaz, bylo mu zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a opatření a již nyní je důvodně podezřelý z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany oderských policistů a novojičínských kriminalistů.

Krádež zboží v opavské prodejně má na svědomí recidivista z Opavska

Policisté z opavského Obvodního oddělení v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže 34letému muži z Opavska, neboť tento chvíli po čtrnácté hodině odpolední 17. března tohoto roku odcizil v prodejně smíšeného zboží na Horním náměstí v Opavě volně vystavené zboží v hodnotě 74 korun. Jak bylo zjištěno, tak tento muž, který byl v době svého protiprávního jednání a chování v silně podnapilém stavu (orientační dechová zkouška u něj prokázala hodnotu bezmála 2,4 promile alkoholu v dechu) si volně vystavený sprchový gel uschoval pod bundu a bez úhrady prošel pokladní zónou. Za ní byl zadržen všímavými pracovnicemi prodejny až do příjezdu přivolané službu konající policejní autohlídky. Následnou lustrací v dostupných evidencích bylo prokázáno, že se u výše uvedeného 34letého muže jedná o recidivu, poněvadž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen Okresním soudem v Opavě pro obdobnou majetkovou trestnou činnost, a to k nepodmíněnému trestu odnětí svobody v délce trvání sedmi měsíců, který vykonal v březnu 2020. Vzhledem k jeho silné podnapilosti zakročující policisté rozhodli o její dodání na protialkoholní záchytnou stanici v Opavě k vystřízlivění a celá záležitost je nadále v intenzivním prověřování ze strany opavských policistů a kriminalistů.

Žádost o svědecké informace k dopravní nehodě ze dne 10. března 2022 v Kravařích

Třicet minut po čtrnácté hodině odpolední 10. března 2022 šel po ulici Petra z Kravař v Kravařích místní 10letý chlapec, přičemž měl být sražen na zem neznámým řidičem blíže neustanoveného motorového vozidla, který poté odejel neznámo kam. Nezletilý hoch utrpěl zranění lehčího charakteru s nutností následného lékařského vyšetření a ošetření ve Slezské nemocnici Opava. Celou touto kolizní situací v dopravě se nyní intenzivně zabývá policejní inspektor Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Opavě prap. Daniel Včelka, který žádá širokou veřejnost o jakékoli informace, které by upřesnily daný nehodový děj. Jakékoli poznatky k osobě neznámého řidiče neznámého vozu či další svědectví k této záležitosti lze telefonicky sdělit na opavské policejní číslo 974 737 574 případně kdykoli na mobilní číslo opavských dopravních policistů 735 788 950. Za kladné a pozitivní informace tímto policisté rovněž děkují.

Každá věc má svého majitele..

Policisté obvodního oddělení Frýdek-Místek sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu zatajení věci osmašedesátileté ženě.

Policisté začátkem března přijali oznámení od ženy, která v jednom ze zdravotnických zařízení měla při odchodu v převlékací kabince zapomenout své diamantové náušnice v hodnotě několika desítek tisíc korun. Pátrání po možném pachateli dovedlo policisty v krátké době až k osmašedesátileté ženě. Ta policistům přiznala, že náušnice v kabince našla a rozhodla se je odnést, jelikož se obávala, aby je někdo neodcizil. Dále uvedla, že náušnice měla v úmyslu vrátit, policisté ji však kontaktovali dřív, než tak učinila.

Za přečin zatajení věci v případě odsouzení hrozí ženě trest odnětí svobody až na jeden rok. Policisté proto upozorňují, že ponechání si nalezené věci je protiprávní a dle hodnoty věci může být i trestným činem. Nálezce je povinen nalezenou věc vrátit majiteli, případně odevzdat podle místa nálezu např. obecnímu úřadu, dopravnímu podniku, zdravotnickému zařízení nebo policii.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice