11. 6. 2014

Linkový autobus havaroval před polednem nedaleko Oder na Novojičínsku. Zranilo se deset lidí, z toho šest středně těžce. Na pomoc letěly i dva vrtulníky záchranné služby.

IMG_0332 IMG_0333 IMG_0334 IMG_0336

 

 

Kriminalita v okrese

Za prvních 5 měsíců letošního roku v porovnání s obdobím roku minulého, klesl počet trestných činů na území celého okresu Nového Jičína o více jak 230 případů. Největší úbytek je v oblasti hospodářské, majetkové a násilné trestné činnosti. U hospodářských trestných činů klesl počet vyšetřovaných úvěrových podvodů a zpronevěr. V násilné trestné činnosti se snížil počet případů týkající se porušování domovní svobody a úmyslného ublížení na zdraví. Zaznamenali jsme také úbytek případů vloupání do obchodů, restaurací a rodinných domů, ale také vloupání do ostatních objektů, např. kůlen, přístřešků, unimobuněk a jiných. Pokles případů je také v oblasti vykradených automobilů. Přesnou příčinu úbytku vyhodnocujeme. V současné době evidujeme a to pouze v řádu jednotek, zvýšený počet případů oproti roku minulému, v oblasti nebezpečného pronásledování spojeného s týráním osoby ve společném obydlí, prověřujeme případy pohlavního zneužívání, krádeží jízdních kol a sprejerství. V oblasti problematiky „toxi“ realizujeme 24 případů v souvislosti s nedovolenou výrobou a držením psychotropní látky a jedů, a téměř 90 případů ohrožení pod vlivem návykové látky. Zajímavostí poslední doby jsou prověřované a vyšetřované případy týkající se podvodů v oblasti sociálního zabezpečení a nemocenského pojištění

 

Frenštátsko

S podezřením ze spáchání několika protiprávních jednání „drobného charakteru v přestupkových hodnotách“, které však obtěžují poškozené občany nejvíce, skončil v policejní cele 31letý muž z Karvinska. Drogově závislý zloděj přebývá na území města Frenštátu pod Radhoštěm. Již nějaký čas a opakovaně se právě v tomto městě dopouštěl a dopouští protiprávního jednání, „převážně drobného charakteru“. Policisté prověřují jeho činy, které měl spáchat z části sám a z části společně s dalšími drogově závislými osobami. Zadržený muž je podezřelý ze spáchání krádeží věcí ze zahrad a několika vloupání do rekreačních chat. Této činnosti se dopouštěl na území samotného města a okolí, v obcích Lichnov a Tichá v období několika měsíců. Předmětem jeho zájmu byl železný materiál volně uložený v zahradách, ale také nářadí a potraviny v rekreačních objektech. Odcizené věci následně prodal, z části užil pro svou potřebu a za získané peníze nakoupil drogy. Policisté v jeho případě prověřují také několik případů z minulého roku. Postupně zjišťují další případy, které spáchal. Již v minulosti se dopouštěl krádeží na území města. Posledními jeho skutky byly krádeže jízdních kol či měděných okapů a svodů. Jeho společníci v některých případech byli 24letý muž a22letá žena z Novojičínska. Také oni jsou uživatelé omamných a psychotropních látek. Policisté nadále prověřují a zjišťují další okolnosti jednotlivých případů, zjišťují důkazní materiály k řádnému zadokumentování a předání k soudu.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice