12. 12. 2020

Neobvyklý případ řeší moravskoslezská policie.

Na poli za Hodslavicemi na Novojičínsku v pátek odpoledne osobní automobil srazil ženu. Skončila s vážnými zraněními v péči lékařů ostravské fakultní nemocnice, kam ji transportoval záchranářský vrtulník.

„Ke sražení devětapadesátileté ženy došlo skutečně na poli. Na tísňovou linku nám byla událost nahlášena v pátek krátce před 15.30 hodin. Vzhledem k těmto skutečnostem se nejedná o dopravní nehodu,“ sdělila Právu mluvčí moravskoslezské policie Eva Michalíková.

Dodala, že policie již ví, že vůz řídil osmnáctiletý mladík. „Byla u něj provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu těžké ublížení na zdraví. Případem se intenzivně zabývají,“ doplnila policejní mluvčí.

„Záchranáři pacientce ošetřili zraněné končetiny, zajistili ji krčním límcem a uložili do podtlakové matrace. Po podání léků a další opatřeních v rámci přednemocniční péče byla letecky transportována na urgentní příjem ostravské fakultní nemocnice,“ uvedl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

 

Řidič osobního automobilu pod vlivem návykových látek v Příboře

V těchto dnech policisté ze Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně zahájili úkony trestního řízení vedoucí k objasnění a k prověření skutečností důvodně nasvědčujících tomu, že byl spáchán přečin ohrožení pod vlivem návykové látky, kterého se dopustil 53letý muž z Novojičínska tím, že v půl sedmé ráno 6. prosince 2020 řídil po ulici Místecké v obci Příbor osobní motorové vozidlo tovární značky Fiat Talento, přičemž v důsledku své silné podnapilosti na přímém rovném úseku v areálu zdejší čerpací stanice nezvládl řízení a pravou přední částí automobilu narazil do výdejního stojanu pohonných hmot. Tento se po daném střetu zlomil a vůz poté narazil i do skleněné výlohy místní prodejny. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena řádově na několik tisíc korun. Výše uvedený řidič následně vycouval na parkoviště čerpací stanice, zde vůz odstavil a z místa odcházel pryč. Po chvíli však byl vypátrán a zadržen přivolanou službu konající příborskou policejní autohlídkou a byl převezen zpět na místo shora popsané kolizní situace v dopravě. Odborným měřením dechovými zkouškami byly u tohoto muže naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami okolo 1,3 promile alkoholu v dechu, s čímž souhlasil, předchozí požití alkoholických nápojů před jízdou plně doznal, na výzvu se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu (krve), na místě mu byl zadržen řidičský průkaz, bylo mu zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a opatření a již nyní je důvodně podezřelý z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

Silniční kontrola prokázala silně podnapilého řidiče osobního automobilu v Kopřivnici

Pár minut po šestnácté hodině odpolední 6. prosince 2020 službu konající policejní hlídka z Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně v rámci běžného výkonu a dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu stavěla a kontrolovala na ulici České v Kopřivnici řidiče osobního motorového vozidla tovární značky Suzuki Ignis, a to 53letého muže z Novojičínska. Odborným měřením dechovými zkouškami byly tomuto muži naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami přes 2,4 promile alkoholu v dechu. Řidič s naměřenými hodnotami souhlasil, předchozí požití alkoholických nápojů před jízdou plně doznal, o lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči) nepožádal, na místě mu byl zadržen řidičský průkaz a bylo mu zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a opatření. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

Silně podnapilý muž řídil osobní automobil ve Frenštátě pod Radhoštěm

Policejní autohlídka z frenštátského Obvodního oddělení stavěla a kontrolovala chvíli po dvaadvacáté hodině večerní 9. prosince 2020 na ulici Kopaná ve Frenštátě pod Radhoštěm řidiče osobního motorového vozidla tovární značky Audi C4, a to 21letého muže z Novojičínska. Následným odborným měřením dechovými zkouškami bylo prokázáno, že tento muž řídil automobil pod vlivem alkoholických nápojů, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami bezmála 2,6 promile alkoholu v dechu. Shora uvedený řidič s naměřenými hodnotami souhlasil, o lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči) nepožádal, na místě mu byl zadržen řidičský průkaz a bylo mu zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a opatření. Celá záležitost je nadále prověřována policisty z Obvodního oddělení ve Frenštátě pod Radhoštěm pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice