14. 12. 2020

Silniční kontroly prokázaly podnapilé řidiče motorových vozidel na Novojičínsku

V rámci běžného výkonu služby a dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu policejní autohlídky z Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně stavěly a kontrolovaly několik řidičů motorových vozidel, u nichž se následných odborným měřením dechovými zkouškami prokázalo, že automobily řídili pod vlivem alkoholických nápojů.

Policisté z kopřivnického Obvodního oddělení v patnáct hodin odpoledne 11. prosince tohoto roku kontrolovali 37letého místního muže jako řidiče osobního motorového vozidla tovární značky Škoda Octavia, jedoucího z obce Štramberk ve směru na obec Rybí. Následné dechové zkoušky u něj prokázaly pozitivní výsledky s hodnotami okolo 1,6 promile alkoholu v dechu.

Fulnečtí policisté z Obvodního oddělení při výkonu služby na ulici Masarykové ve Fulneku silniční kontrolou zjistili, že 38letý muž z Oder řídil chvíli před půlnocí z 12. na 13. prosince letošního roku osobní automobil, přičemž podle všech dostupných informací a lustracemi v dostupných evidencích bylo prokázáno, že má v současné chvíli vysloven Magistrátem města Prostějova a Městským úřadem v Odrách zákaz řízení všech motorových vozidel, a to až do září roku 2021. Tímto svém jednáním naplnil skutkovou podstatu přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Odborným měřením dechovými zkouškami bylo dále zjištěno, že vůz řídil po předchozím požití alkoholických nápojů, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami bezmála 1,8 promile alkoholu v dechu.

Okolo půl druhé hodiny ranní 13. prosince 2020 kopřivnická policejní autohlídka ze zdejšího Obvodního oddělení stavěla a kontrolovala na ulici Francouzské v Kopřivnici řidičku osobního motorového vozidla tovární značky Toyota Auris, a to 40letou ženu z Uherskohradišťska  I u ní odborná měření dechovými zkouškami prokázaly pozitivní výsledky s hodnotami přes 1,7 promile alkoholu v dechu.

Všichni shora uvedení řidiči motorových vozidel se k předchozímu požití alkoholických nápojů před jízdou plně doznali, s naměřenými hodnotami souhlasili, o lékařská vyšetření s odběrem biologických materiálů (krve nebo moči) nepožádali, na místě jim policisté zakázali řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a již nyní jsou důvodně podezřelí z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Vše je nadále v intenzivním prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 

Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu na Opavsku

Patnáct minut před jednadvacátou hodinou večerní 11. prosince 2020 řídil 56letý muž z Opavska osobní motorové vozidlo tovární značky Honda Civic ve směru jízdy od obce Hrabyně na obec Háj ve Slezsku, přičemž se plně nevěnoval řízení a vlivem své silné podnapilosti projel středem zde instalovaného kruhového objezdu a narazil do svislé dopravní značky. Poté v jízdě pokračoval, narazil do směrového sloupku a vjel do pravé silniční příkopy. Vzhledem k tomu, že se shora uvedený řidič na místě kolizní situace v dopravě uzamkl v automobilu a nebylo možné se k němu dostat, svědci dané události přivolali nejen policisty, ale také sanitní vozidlo a hasiče. Po otevření dveří vozu za pomocí rozpínacího zařízení byl muž předán do péče osádky Rychlé záchranné služby, a to s ohledem na jeho zranění lehčího charakteru s nutností dalšího lékařského vyšetření a ošetření ve Fakultní nemocnici s Poliklinikou v Ostravě-Porubě. Ke zranění žádné jiné osoby nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 80 tisíc korun. Policisté ze Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Opavě provedli u 56letého muže odborné měření dechovými zkouškami, které prokázalo pozitivní výsledky s hodnotami bezmála 2,6 promile alkoholu v dechu. Celá záležitost je nadále prověřována opavskými dopravními policisty a opavskými kriminalisty pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice