15. 12. 2020

Odcizení peněženky z nákupního vozíku v kopřivnickém supermarketu

Přibližně třicet minut po desáté hodině dopolední 14. prosince letošního roku se doposud neznámý pachatel dopustil v supermarketu na ulici Štefánikové v Kopřivnici zločinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil chvilkové nepozornosti 67leté ženy z Příbora a z nákupního vozíku, který měla při sobě, jí odcizil peněženku s finančními prostředky, s různými osobními doklady, s platební kartou a se slevovými kartami obchodních řetězců, čímž shora uvedené poškozené ženě vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši přes jeden tisíc korun. Tímto případem protiprávního jednání majetkového charakteru se nadále zabývají policisté z Obvodního oddělení v Kopřivnici a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizené peněženky, financí, platební karty a dokladů, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na kopřivnické policejní číslo 974 735 731.

 

Řidič osobního automobilu pod vlivem návykových látek v Kopřivnici

Přibližně třicet minut po dvaadvacáté hodině večerní 14. prosince 2020 službu konající policejní autohlídka z kopřivnického Obvodního oddělení stavěla a kontrolovala v rámci dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu na ulici Ke Koryčce v Kopřivnici řidiče osobního motorového vozidla tovární značky Nissan, a to místního 34letého muže. Odborným měřením dechovými zkouškami bylo zjištěno, že tento řidič je v podnapilém stavu, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami přes 1,3 promile alkoholu v dechu. Výše jmenovaný 34letý muž s naměřenými hodnotami souhlasil, předchozí požití alkoholických nápojů před jízdou plně doznal, o lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči) nepožádal, na místě mu byl zadržen řidičský průkaz, bylo mu zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a opatření a již nyní je důvodně podezřelý z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Celá záležitost je nadále prověřována ze strany kopřivnických policistů a novojičínských kriminalistů.

 

Silniční kontrola prokázala řidiče osobního automobilu s vysloveným zákazem řízení

Chvíli před osmou hodinou ranní 14. prosince 2020 službu konající policejní autohlídka z Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně v rámci dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu viděla, jak na novojičínský kruhový objezd vjel z ulice Přemyslovců řidič osobního motorového vozidla tovární značky Škoda Fabia, který nedal přednost v jízdě vozidlům již jedoucím po kruhovém objezdu a následně vyjel ve směru k ulici Sokolovské. Zde za použití světelného a zvukového výstražného znamení „majáku“ a za předepsaným způsobem použitého nápisu STOP ze služebního automobilu byl vůz Škoda Fabia zastaven a při této silniční kontrole byl jako řidič zjištěn 33letý muž z Přerovska. Nejen, že s ním zakročující policisté řešili výše uvedené přestupkové jednání, lustracemi v dostupných evidencích bylo následně prokázáno, že je důvodně podezřelý z naplnění skutkové podstaty přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. I když měl svůj řidičský průkaz u sebe, má v současné chvíli totiž vysloven status neřidiče, poněvadž mu Okresní soud v Novém Jičíně zakázal činnost spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel až do října roku 2022. Orientační dechová zkouška u něj vyzněla negativně, na místě mu byl zadržen řidičský průkaz, bylo mu opětovně zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a opatření a celá záležitost je nadále prověřována ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice