12. 2. 2014

Chtěl krávy, nemá nic

Lidé kupují auta, mobily a další hodnotné věci přes internet.  Jeden z posledních poškozených chtěl koupit krávy plemene Galloway. Prodejci poslal 75tisíc korun, ale požadované krávy nezískal. Novojičínští policisté zjišťují, zda šlo o podvod od samého počátku. Doposud od poškozeného muže vědí, že je prodejce nekontaktní. Prověřují všechny jeho údaje, které jim poškozený uvedl.  Je možné, že je podvedených více. To všechno ukáže samotné vyšetřování.

 

Kácí dřeviny s dotacemi

Policisté ve Studénce prověřují oznámení poškozeného vlastníka dřevin, který byl podveden v souvislosti s nucenou těžbou stromů. Poškozený byl osloven mužem, který mu namluvil, že je třeba provést vytěžení stromů na jeho pozemku, s tím, že pokud tak neučiní, bude sankcionován příslušnými úřady. Samotnou těžbu za něj provede bez nutnosti vyřizování. Veškeré náklady spojené s těmito prácemi mu následně vrátí a uhradí v rámci dotací příslušné úřady. Poškozený mu uvěřil. Postupně z něj vylákal více jak 40tisíc korun. Celé oznámení je ve stádiu prověřování. Totožnost muže a jeho společnice je policistům známá. Nyní zjišťují další okolnosti celého případu. Pokud během prověřování budou zjištěny skutečnosti nasvědčující spáchání protiprávního jednání, zahájí potřebné úkony. Je zde předpoklad, že poškozených bude více, celé prověřování této činnosti je na počátku.

Pokud byl někdo v rozmezí měsíce ledna a února kontaktován, 38letým mužem či případně 24letou ženou s nabídkou provedení těžby dřeva s příslibem získání dotací, nechť kontaktuje policisty obvodního oddělení ve Studénce. (974 735 761)

 

Právní odpovědnost dětí, společný projekt probíhá

K dnešnímu dni se zúčastnilo projektu již více jak 100 dětí základních škol okresu Nový Jičín. Dalších12  škol je přihlášených, nadále zbývá pár volných termínů. Zpětné reakce i samotná diskuze s žáky je velice plodná. Děti se mnohdy ptají na informace, které by již měly vzhledem ke svému věku znát. Nicméně každou otázku jim policisté a pracovnice Oddělení sociálně právní ochrany dětí zodpoví.  Všichni zúčastnění přednášející mají jeden cíl, poskytnout dospívajícím dětem základní informace z oblasti právního vědomí, vyvrátit domnělé informace, nepravdy a uvědomění si vlastní odpovědnosti za své činy.   

právní odpovědnost dětí, PČR NJ právní odpovědnost dětí, PČR NJ (1)   

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice