12. 2. 2020

Silniční kontroly podnapilých řidičů motorových vozidel na Novojičínsku

Pár minut po půlnoci 9. února 2020 službu konající policejní hlídka z Obvodního oddělení v Bílovci stavěla a kontrolovala v obci Jistebník řidiče osobního motorového vozidla tovární značky Škoda Octavia, a to 32letého muže z Novojičínska. Odborným měřením dechovými zkouškami bylo prokázáno, že automobil řídí po předchozím požití alkoholických nápojů, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami okolo 3 promile alkoholu v dechu. Tento muž policistům nepředložil řidičský průkaz a lustracemi v dostupných evidencích bylo prokázáno, že není držitelem příslušného řidičského oprávnění.

Obdobně se zachoval i 20letý muž z Opavy, a to chvíli před jednou hodinou ranní 9. února 2020 na ulici Riegrové v Novém Jičíně. I on bez vlastnictví řidičského průkazu s příslušným řidičským oprávněním řídil osobní motorové vozidlo VW Golf, kdy při silniční kontrole u něj policisté z novojičínského Obvodního oddělení zjistili i přítomnost alkoholických nápojů a návykových látek v jeho těle. Odborné měření dechovými zkouškami na alkohol prokázalo hodnoty okolo 1,7 promile alkoholu v dechu a test na možnou přítomnost omamných a psychotropních látek či jedů vyzněl pozitivně na cannabinoidy.

Oba shora uvedení muži jsou již nyní důvodně podezřelí z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a novojičínští policisté i kriminalisté prošetřují a prověřují i jejich další protiprávní jednání, například přestupky na úseku bezpečnosti a plynulosti silničního provozu a porušení zákona o silničním provozu.

 

Krádež pneumatik z kůlny u rodinného domu v obci Libhošť

V přesně neustanovené době mezi sedmnáctou hodinou odpolední 10. února a osmou hodinou ranní 11. února letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal v obci Libhošť přečin porušování domovní svobody a přečin krádeže tím, že neoprávněně vstoupil na pozemek jednoho z rodinných domů, kdy následně vešel do přilehlé kůlny a odcizil čtyři alu disky značky BMW s pneumatikami značky Continental o rozměrech 225/55 R16. Dále odcizil auto nabíječku k mobilnímu telefonu a deset euro z dodávkového motorového vozidla tovární značky Fiat Ducato, které bylo zaparkováno na pozemku domu. Poškozenému místnímu 44letému muži tak byla způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši bezmála 9 tisíc korun. Tento případ nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

 

Vloupání do budovy velkoalbrechtického školského zařízení

V blíže neustanovené době mezi šestnáctou hodinou odpolední 7. února a šestnáctou hodinou odpolední 9. února letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal v obci Velké Albrechtice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se vloupal do budovy zdejší Základní školy. Vypáčením dveří různých kanceláří, místností a učeben byla způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši přes 5 a půl tisíce korun a odcizením mobilního telefonu značky Huawei Y5 vznikla škoda ve výši jednoho tisíce korun. Na místo činu byl povolán i službu konající policejní psovod se služebním psem, který vypracoval pachovou stopu v délce přibližně 150 metrů okolo budovy školského zařízení. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany policistů z Obvodního oddělení v Bílovci a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeného mobilního přístroje, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na bílovecké policejní číslo 974 735 701.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice