12. 3. 2012

Mladíci se měli porvat před diskotékou

Z přečinu výtržnictví a ublížení na zdraví jsou podezřelí dva mladíci ve věku 19 a 20 z Oderska. V noci z pátku na sobotu 10. března se měli vzájemně fyzicky napadat před diskotékou v Suchdole nad Odrou. Po incidentu byl mladší z dvojice z místa převezen sanitkou k ošetření. Druhý z mladíků byl následně hospitalizován v novojičínské nemocnici. Okolnosti případu intenzivně prošetřují novojičínští policisté.

 

Krádeže měděných svodů

V době od 3. do 9. března odcizil neznámý lapka v Novém Jičíně, místní části Bludovice měděné svody. Z rodinného domu v rekonstrukci a přilehlé stodoly lapka demontoval a odcizil deset metrů měděného okapového svodu o průměru 120 milimetrů, několik kusů měděných lisovaných kolen stejného průměru a odskok měděného svodu. Celková škoda odcizením přesáhla částku deset tisíc korun. Novojičínští policisté po pachateli krádeže a odcizených věcech usilovně pátrají.

 

Z bytu si zloděj odnesl notebook

Notebook za deset tisíc korun odcizil v sobotu 10. března v Kopřivnci, v části Vlčovice doposud neznámý pachatel. V průběhu sobotního dne se zloděj vloupal do rodinného domku, který prohledal a z pokoje odcizil notebook Acer Aspire one v hodnotě deset tisíc korun. Na zařízení způsobil další škodu za pět tisíc korun. Kopřivničtí policisté případ prošetřují pro přečiny krádeže, poškození cizí věci a porušování domovní svobody, kde pachateli hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.

 

Nález munice v poli

V sobotu 10. března okolo poledne nalezl čtyřicetiletý muž v Bartošovicích, v části Hukovice v lese poblíž bývalých kasáren na Lapači munici. Na místo byli přivolání pyrotechnici, kteří zajistili dělostřeleckou střelu ráže 7,62 mm. Pyrotechnici munici krátce po druhé hodině odpálili na přilehlém poli. Při události nedošlo ke zranění osob ani ke škodě na majetku.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice