12. 3. 2020

Odcizení peněženky z volně odložené bundy v kopřivnické pivnici

Mezi sedmnáctou a osmnáctou hodinou odpolední 9. března letošního roku doposud neznámý pachatel využil v prostoru pohostinství na ulici Kadláčkové v Kopřivnici chvilkovou nepozornost 28letého místního muže a z volně odložené bundy mu odcizil koženou peněženku černé barvy s finančními prostředky, s různými osobními doklady a s platebními kartami, vše v hodnotě bezmála 8 tisíc korun. Tento přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Kopřivnici a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených peněz, dokladů a platebních karet, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na kopřivnické policejní číslo 974 735 731.

 

Vloupání do rodinného domu v obci Starý Jičín

Okolo třinácté hodiny odpolední 9. března letošního roku doposud neznámý muž spáchal v obci Starý Jičín, část Starojická Lhota přečin porušování domovní svobody a přečin krádeže tím, že se vloupal do jednoho ze zdejších rodinných domů, odkud odcizil finanční prostředky, mince a šperky v celkové hodnotě 12 a půl tisíce korun. Při své trestné činnosti majetkového charakteru byl neznámý pachatel vyrušen majitelem nemovitosti a utekl neznámo kam. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany policistů z Obvodního oddělení v Novém Jičíně v úzké spolupráci s novojičínskými kriminalisty a jakékoli informace, které by vedly k objasnění případu, k zjištění totožnosti pachatele či k nálezu odcizených financí a prstenů ze žlutého kovu, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na policejní číslo 974 735 651 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

Objasnění fyzického napadení a krádeže peněz v Novém Jičíně

V těchto dnech policisté z novojičínského Obvodního oddělení ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže a z přečinu výtržnictví 45letému místnímu muži, neboť tento chvíli před devatenáctou hodinou podvečerní 9. března letošního roku v areálu vlakového nádraží na ulici K. Schwarze v Novém Jičíně fyzicky napadl úderem pěstí do obličeje 50letého muže z Novojičínska, a to po předchozí slovní rozepři ohledně zakoupení láhve alkoholu. Když poškozený upadl na zem, tak jej podezřelý muž nadále fyzicky napadal údery do těla a poté mu z kapsy kalhot vytáhl peněženku, ve které byly finanční prostředky ve výši téměř 10 tisíc korun a různé osobní doklady, kterou si následně ponechal. Celá záležitost je nadále v intenzivním prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice