12. 4. 2016

Pytláctví

Zastřeleného srnce nalezl člen mysliveckého sdružení v poli poblíže obydlí v Kopřivnici části Mniší. Doposud neznámy střelec usmrtil dvou letého 16 kilového srnce v období hájení, jedním vstřelem do hrudníku a nechal jej na místě. Místnímu mysliveckému sdružení tak vznikla škoda v předběžné výši 6 tisíc korun. Doposud se kopřivnickým policistům nepodařily zjistit skutečnosti, které by napomohly ke zjištění pachatele tohoto jednání, kvalifikovaného jako pytláctví s trestní sazbou až 2 let odnětí svobody.

 

Falešný vnuk

Podvodného jednání se měla dopustit doposud neznámá žena, která navštívila po předchozím telefonickém hovoru „falešného vnuka“ 77letou ženu ve Fulneku. Stejný scénář, jako v mnoha jiných v minulosti oznámených případech poškozených důvěřivých seniorů, použil neznámý podvodník se svou spolupachatelkou. Nejprve opakovaně volal 77leté ženě telefonem. Přesvědčil jí, že je její vnuk a vylíčil jí srdceryvně prosbu o peníze na koupi nového auta. Když už od ní získal příslib peněz, tak jí řekl, že si je vyzvedne jeho známá u ní doma. Důvěřivá seniorka byla přesvědčena, že se jedná o jejího skutečného vnuka a 30 tisíc skutečně předal neznámé ženě, která si pro ně přišla. Až později se jí celá věc rozležela, svěřila se své dceři a pak uvěřila, že byla podvedena. V letošním roce se jedná o první případ tohoto oznámení, které novojičínští policisté v okrese prověřují. Doposud neznámí pachatelé se dopustili přečinu podvodu s trestní sazbou dvou let trestu odnětí svobody.

 

Nebezpečné pronásledování

V poslední době prověřují novojičínští policisté hned několik případů nebezpečného pronásledování. V jednom z nich je podezřelá 40 letá žena. Ve Fulneku je opakovaně obtěžovaná 24letá žena doposud neznámým pachatelem, který jí opakovaně poškodil zámek dveří bytu, čímž jí znemožnil do něj vstup i odchod. K tomu použil lepidlo a železný přípravek ke znemožnění odemčení zámku. Mimo to jí opakovaně zasílá z různých telefonních čísel SMS zprávy a k tomu na založeném falešném facebook profilu uvádí fotky a texty které jí neprávem poškozují. Ve Frenštátě pod Radhoštěm je podezřelý 29letý muž, který od roku 2014 opakovaně citově vydírá a vyhrožuje ublížením na zdraví o 11let starší bývalé přítelkyni, což u ní vzbuzuje důvodnou obavu o život a zdraví. A poslední podezřelou je 40letá žena z Oder, která pronásleduje od září roku 2014 o sedm let mladšího známého, každodenně 20-30 SMS zprávami a telefonickými hovory s výhružkami pomluv. Všem podezřelým hrozí za toto jednání až 1 rok trestu odnětí svobody.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice