12. 7. 2023

Objasnění krádeží mobilních telefonů v objektu Sokolovny v obci Rybí

V těchto dnech policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinu krádeže spáchaného ve formě spolupachatelství, ze kterého jsou důvodně podezřelí dva muži ve věku 25 a 31 let z Ostravy a z Novojičínska.

Jak bylo dosavadním prošetřováním a následným prověřováním zjištěno, tak oba muži společně chvíli po osmé hodině ranní 10. července 2023 vešli zadním vchodem do volně přístupných prostor budovy Sokolovny v obci Rybí a zde ze stolu odcizili tři odložené mobilní telefony, čímž třem poškozeným osobám vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši téměř 14 a půl tisíce korun.

Lustracemi v dostupných evidencích bylo dále prokázáno, že se u shora jmenovaného 25letého muže z Ostravy jedná o recidivu, poněvadž byl v posledních třech letech rozsudky okresních soudů v Karviné, v Ostravě, v Pardubicích a ve Frýdku-Místku pravomocně odsouzen a potrestán pro obdobnou majetkovou trestnou činnost k podmíněnému trestu odnětí svobody, se zkušební dobou až do konce března roku 2024. Rovněž starší 31letý muž z Novojičínska byl již v minulosti pravomocně odsouzen a potrestán rozsudky Okresního soudu v Novém Jičíně pro přečiny krádeže k nepodmíněnému trestu odnětí svobody, který vykonal v měsíci srpnu roku 2022.

Celá záležitost je nadále ve stádiu prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 

Případ krádeže elektro kola od Obchodního centra v Novém Jičíně je objasněn

Policisté z novojičínského Obvodního oddělení v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže 32letému místnímu muži, neboť na podkladě všech doposud zjištěných a prokázaných skutečností je zcela zřejmé, že tento muž měl v odpoledních hodinách prvního červencového dne letošního roku odcizit od betonového plotu nákladové rampy Obchodního centra na ulici Přemyslovců v Novém Jičíně volně odstavené elektrické kolo, čímž poškozenému 55letému muži vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 15 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní objasnili policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně na základě místní a osobní znalosti prostředí, daných kriminogenních faktorů a problematiky, přičemž se shora uvedený 32letý muž ke svému protiprávnímu jednání a chování plně doznal a odcizené jízdní kolo vydal orgánům činným v trestním řízení. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice