13. 7. 2023

Popálená žena

Patnáct minut po patnácté hodině odpolední včerejšího dne (12. července 2023) byli opavští policisté vysláni do objektu bývalého kravína v polích za areálem Psychiatrické nemocnice na ulici Olomoucké v Opavě,  kde se měla nacházet popálená žena. Po příjezdu na místo byla již 48letá žena v péči lékařů a zdravotního personálu a vzhledem k rozsahu popálenin na jejím těle byla transportována do Fakultní nemocnice s Poliklinikou v Ostravě-Porubě k lékařskému vyšetření a k ošetření. Prvotními procesními úkony na shora uvedeném místě bylo zjištěno, že žena byla nalezena záchranáři ve volně přístupné chátrající budově, kterou v současné době obývají osoby bez přístřeší. Jak došlo k jejímu zranění, zda má na jejím popálení a zranění vliv nedbalost, neopatrnost či případná jakákoli účast jiné osoby (jakož i další okolnosti celého případu) je nyní v intenzivním prošetřování a v prověřování ze strany policistů a kriminalistů Územního odboru Policie České republiky v Opavě.

 

V poledne havarovala s více jak třemi promilemi

Nejen nepřizpůsobení rychlosti jízdy, ale také alkohol v krvi řidičky byl příčinou dopravní nehody osobního motorového vozidla Volkswagen Golf Plus, která se stala v úterý 11. července 2023 krátce po poledni na nájezdu na dálnici D48 v obci Rychaltice na Frýdecko-Místecku.

Policisté z dálničního oddělení Frýdek-Místek vyjížděli na místo po přijatém oznámení, že se zde stala nehoda a řidička je zřejmě pod vlivem alkoholu. Žena, která cestovala ve vozidle sama, sjela mimo nájezd na dálnici a postupně narazila do směrových sloupů, betonové vyústění kanalizace a pletivového oplocení. Policisté u 32leté řidičky provedli dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která byla pozitivní s hodnotou přes tři promile. K pozitivnímu výsledku uvedla, že před jízdou na oslavě vypila dvě skleničky vína. Policisté jí na místě zadrželi řidičský průkaz. Jelikož při nehodě utrpěla lehké zranění, byla záchranáři převezena do nemocničního zařízení.

Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což v případě odsouzení hrozí až tříletý pobyt za mřížemi, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice