14. 7. 2023

Podvodnice z Novojičínska vymámila z lidí statisíce

Kriminalisté z oddělení obecné kriminality v Novém Jičíně vyšetřují ženu z Novojičínska, která operovala na sociálních sítích nejčastěji jako prodejce pod smyšlenými jmény Nikoleta, Nikolka či Lettycie. Policisté ji vyšetřují kvůli sérii podvodných jednání. Sedmatřicetiletá žena měla ve více než devadesáti případech ke svému obohacení využít nejen sociálních sítí, ale také svých blízkých a známých. Stačilo zveřejnit na sociální síti inzerát týkající se prodeje deskových her, lahve alkoholu či jiného zboží. Pak už měla žena jen čekat na to, až na inzerát někdo zareaguje.

„Pod příslibem zaslání vybraného zboží až po připsání peněz na účet však vždy nastal stejný scénář. Výmluvy, a to buď v podobě, že byla chyba na straně přepravce nebo se spletla, poslala zásilku na jinou adresu, případně ještě neměla čas s balíčkem zajít k dopravci a poslat jej. Objednané a zaplacené zboží už zájemci nikdy neviděli. Až na pár výjimek, avšak v jiné podobě. V jednom případě si měla žena objednat osobní váhu. Balíček skutečně přišel, ale namísto váhy obsahoval knihu ‚Jak zhubnout‘. V jiném případě si zákazník objednal deskovou hru, dostal však v balíčku knížku ‚Kuchařka nejen na neděli‘,“ popisovala mluvčí policie Pavla Procházková. V případě odsouzení hrozí až osmiletý trest odnětí svobody. V současné době je však stíhána na svobodě.

Žena, která vystupovala nejčastěji pod smyšlenými profilovými jmény Nikolka nebo Nikoleta K. či Lettycie, měla při svém jednání rovněž využít svých nejbližších a přátel, od kterých si bez jejich vědomí opatřila kopii potřebných dokladů a díky nim pak přes internet uzavírala smlouvy o úvěr. Žena byla obviněna ze spáchání trestného činu podvodu, úvěrového podvodu a neoprávněného opatření, padělaní a pozměnění platebního prostředku. Policisté nyní vyzývají další možné poškozené, aby se obrátili na nejbližší policejní služebnu a věc oznámili.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice