12. 8. 2019

Kopřivnice – Krádež jízdního kola

Policisté z Kopřivnice zahájili úkony trestního řízení, směřující k prověření a objasnění skutečností, které nasvědčují spáchání přečinu krádež. Tohoto skutku se měl dopustit doposud nezjištěný pachatel, který ve večerních hodinách dne 9. srpna 2019 odcizil před jednou z restaurací v Kopřivnici neuzamčené horské jízdní kolo značky Author. Pachatel svým jednáním způsobil škodu přesahující 10 tisíc korun. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky.

 

Havířov – Ohrožení pod vlivem návykové látky

V pátek 9. srpna 2019, okolo 22:30 hodin, policisté zastavili a kontrolovali v Havířově na ulici Hlavní řidiče vozidla značky Škoda. Během silniční kontroly byl čtyřicetiletý řidič vyzván, aby se podrobil dechové zkoušce, při které mu byla opakovaně naměřena hodnota dosahující téměř dvou promile alkoholu v dechu. Policisté muže převezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za uvedený přečin muži hrozí až jeden rok vězení, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

 

Karviná – Poškození vozidla

Karvinští policisté pátrají po neznámém pachateli, který měl v pátek ve večerních hodinách poškodit vozidlo značky BMW zaparkovaná na parkovišti na ulici Majakovského v Karviné. Tento měl na vozidlo hodit několik kamenů, čímž došlo k poškození čelního skla a laku na střeše a bočních dveřích vozidla. Tímto svým jednáním způsobil majiteli vozidla škodu v předběžné výši přesahující 5 tisíc  korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškozování cizí věci. Za toto jednání hrozí pachateli trest odnětí svobody až na jeden rok.

 

Ostrava – Krádež věcí z kabelky

Dosud neznámý pachatel v sobotu 10. srpna tohoto roku, v době od 1:00 do 2:00 hodin, v jednom z barů na ulici Stodolní měl z kabelky, kterou měla mít sedmadvacetiletá žena stále u sebe, odcizit mobilní telefon značky Apple iPhone 7 a peněženku s finanční hotovostí. Způsobená škoda byla vyčíslena na částku 9 tisíc korun. Ostravští policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro přečin krádeže, za který pachateli v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice