9. 8. 2019

Na Opavsku explodoval dům, do kterého hledač pokladů přinesl munici. Na místě zemřel

Jeden člověk zahynul ve čtvrtek v podvečer ve Strahovicích na Opavsku při výbuchu rodinného domu. Detonace polovinu objektu zdemolovala. Podle informací Práva zemřel mladík, který s pomocí detektoru kovu nalezl v zemi výbušniny. Odnesl si je domů, kde explodovaly. Příčina výbuchu je však stále předmětem prověřování. K výbuchu došlo krátce po 17. hodině. „Ještě před příjezdem záchranářů se dvěma osobám, které neutrpěly žádné poranění, podařilo dostat z domu ven.

 

 

 

 

 

 

Další osoba byla nalezena v domě v místě výbuchu mrtvá,“ potvrdil tragickou bilanci exploze Směták. Na místě zasahovalo nejen šest jednotek hasičů, kteří pomohli s evakuací deseti osob z okolí, ale i policejní pyrotechnici, psovod a policejní krizový intervent. „Způsobená škoda zatím nebyla vyčíslena, ale lze předpokládat, že bude vysoká, výbuch poškodil dům natolik, že statik zakázal vstup do objektu,“ sdělil policejní mluvčí.

 

Na toaletě se neschoval

Na toaletě jedné z ostravských restaurací se v prvních hodinách dne 5. 8. 2019 snažil ukrýt před policisty 29letý muž. Neúspěšně…K propátrání objektu byl nasazen služební pes Bart, který záhy označil štěkotem ukrytou osobu. Policisté podezřelého zadrželi. V průběhu prověřování bylo zjištěno, že muž měl vniknout v noci do restaurace oknem. Budovu měl prohledat, připravit si k odnesení lahve alkoholu. Následně měl užít kuchyňské nože a paličky na maso k poškození automatu, ze kterého měl odcizit peníze a do svého oděvu vložit i dva mobilní telefony.

       

 

 

 

 

 

Způsobená škoda na majetku, dle prvotních informací, přesáhla 10 000 korun. Z místa pak měl chtít utéci přes okno toalety, před kterým však spatřil policistu, neboť hlídky zajistily perimetr napadeného objektu, který současně propátrával kynolog se psem. Ukrýt se měl muž snažit ještě na toaletě, kde měl odhodit také bankovky, jež předtím získal z automatu. Po shromáždění důkazů rozšířil policejní komisař trestní stíhání muže pro trestné činy krádež (ve stadiu pokusu) a poškození cizí věci.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice