13. 1. 2021

Aktuální situaci na silnicích

Provoz je plynulý, bez omezení, bez komplikací. Vzhledem k povětrnostním podmínkám je však potřeba samozřejmě přizpůsobit jízdu stavu a povaze vozovky a dalším okolnostem v silničním provozu.

Doplňující informace:

Okres Frýdek-Místek: Stále platí zákaz vjezdu pro vozidla nad 12 tun na silnici I/56 mezi obcemi Ostravice a Bílá (délka úseku cca 21 km)

Okres Karviná: Včera po 23. hodině došlo na silnici I/48, zhruba dva kilometry od hraničního přechodu Chotěbuz ve směru na Frýdek–Místek, k havárii kamionu. Vozidlo sjelo do příkopy, návěs zůstal vzpříčen přes dva jízdní pruhy. Policisté prováděli odklon dopravy, komunikace je nyní (od cca 03:15 hodin) již průjezdná. Při havárii ale došlo k úniku provozních kapalin, kdy bude nutné pokračovat v sanaci – předběžně od 8:00 hodin, přičemž komunikace bude s největší pravděpodobností po dobu nezbytně nutnou uzavřena (nebo bude omezen provoz).

Okres Nový Jičín: Včera po 20. hodině došlo k havárii dodávkového vozidla na D1, 314. kilometr, katastr Bělotína, směr Olomouc. Policisté usměrňovali do zprůjezdnění dopravu, neboť havarované vozidlo blokovalo oba jízdní pruhy.

Z věznice na policejní služebnu

O víkendu byli policisté přivoláni do karvinské věznice, kde mělo dojít ke krádeži vězeňského oblečení. Muž místo na svobodu putoval rovnou na policejní služebnu. Policisté zjistili, že muži středního věku z Českého Těšína skončil výkonu trestu odnětí svobody, který si odpykával za krádež. Již se s „přechodným“ bydlištěm loučil, avšak zaměstnanci věznice u něj před propuštěním v rámci prohlídky našli jemu zjevně nepatřící věci. Muž si měl přibalit různé oděvní svršky a doplňky v hodnotě přibližně 1 000 korun (kalhoty, triko, čepici či ponožky a boty), které však patří věznici. S věcmi bylo zajištěno i zařízení na bázi čerpadla v hodnotě 15 000 korun, které dle zjištěných skutečností rovněž přináleží věznici. Vzhledem k uvedenému byl muž zadržen a s policisty zamířil po opuštění vrat věznice na policejní služebnu. Kriminalisté ho obvinili z pokusu zločinu krádeže, za který mu hrozí až osmiletý trest odnětí svobody. Trestní stíhání je vedeno na svobodě. Kriminalisté i nadále realizují jednotlivé úkony trestního řízení.

 

 

Vloupání do kopřivnické prodejny drogérie zná pachatele

V těchto dnech policisté z kopřivnického Obvodního oddělení zahájili úkony trestního řízení ve věci zločinu krádeže, ze kterého je důvodně podezřelý 33letý muž z Karvinska, neboť tento se měl v noční době z 11. na 12. ledna letošního roku na ulici Školní v Kopřivnici vloupat do zdejší prodejny drogerie, ze které odcizil různé druhy, množství a značek drogistického zboží (holicí břity, deodoranty a kosmetické korektory) ve výši nejméně 10 tisíc korun. Celá záležitost je nadále v intenzivním prověřování ze strany kopřivnických policistů v úzké spolupráci s novojičínskými kriminalisty, kdy se prověřuje, zda se výše uvedený 33letý muž nedopustil i další obdobné trestné činnosti majetkového charakteru.

 

Objasnění vloupání do garáže ve Fulneku, v části Jerlochovice

Včerejšího dne byla široká veřejnost prostřednictvím médií informována o případu vloupání do jedné z řadových garáží v lokalitě u panelových domů ve Fulneku, v části Jerlochovice, ke kterému došlo od začátku letošního roku do patnácté hodiny odpolední 9. ledna 2021 a tehdy neznámá osoba odcizila motocykl tovární značky Jawa 250 Pérák bez registrační značky, který byl rozmontován a jednalo se o veterána a dále byl odcizen i motocykl tovární značky ČZ typu 125 B, registrační značky 12V 431, čímž poškozenému 39letému muži z Novojičínska vznikla celková hmotná škoda na majetku v řádu několika tisíc korun. Intenzivním prověřováním ze strany fulneckých policistů v úzké spolupráci s novojičínskými kriminalisty byl v těchto dnech ustanoven pachatel výše uvedeného protiprávního jednání majetkového charakteru, a to 30letý muž z Novojičínska. Ten se ke svému skutku plně doznal a nyní jej policejní komisař Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně obvinil ze spáchání zločinu krádeže. Celá záležitost je nadále ve vyšetřování ze strany novojičínských kriminalistů.

 

Policejní autohlídka z frýdeckomísteckého Obvodního oddělení v rámci výkonu služby a dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu stavěla a kontrolovala pár minut před dvaadvacátou hodinou večerní 11. ledna letošního roku na ulici J. Opletala ve Frýdku-Místku řidiče osobního motorového vozidla tovární značky BMW 120D, a to 41letého muže z Karvinska. Orientační dechová zkouška u něj vyzněla negativně, lustracemi v dostupných evidencích však bylo prokázáno, že tento muž má v současné chvíli vysloven status neřidiče, poněvadž na základě pravomocného rozhodnutí Magistrátu města Frýdku-Místku má vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel pro všechny skupiny až do konce září letošního roku. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany frýdeckomísteckých policistů a kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice