13. 12. 2019

Pátek třináctého

V této chvíli policisté a kriminalisté Krajského ředitelství Policie Moravskoslezského kraje intenzivně prověřují dva případy, mající případné znaky naplnění skutkové podstaty některého z trestných činů či přestupkového jednání, ke kterým došlo v průběhu posledních tří dnů v Ostravě a na Karvinsku.

Na základě všech dosavadních informací je zřejmé, že chvíli po devatenácté hodině 11. prosince 2019 mohl prověřovaný 46letý muž z Ostravy zaslat e-mailovou poštou výhružný dopis do recepce jedné z ostravských zdravotnických společností, s jejichž zaměstnanci měl mít nedávno vzájemný konflikt. Chvíli po jedenácté hodině dopolední 12. prosince letošního roku zdravotnický personál celou záležitost oznámil ostravským policistům, kteří ve spolupráci se zdejšími kriminalisty a s policisty Speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství Policie Moravskoslezského kraje učinili aktivity k zamezení případného protiprávního jednání. V dané záležitosti byly ihned provedeny různé prověrky a lustrace k výše uvedenému podezřelému muži, přičemž bylo zjištěno, že se jedná o pacienta, který v poslední době nedochází na pravidelnou léčbu. Nejenže bylo ihned přijato opatření ke střežení daného objektu zdravotnického zařízení, ale se souhlasem příslušného Státního zastupitelství byl vydán příkaz k zadržení 46letého muže, který byl ještě téhož dne v odpoledních hodinách zadržen poblíže místa svého bydliště a byl umístěn do policejní cely. Tento muž se v této chvíli nadále nachází v institutu zadržení, v průběhu včerejšího dne i dnes se prováděly a nadále se provádějí další nutné procesní úkony, lékařská vyšetření, získávají se různé znalecké posudky k jeho osobě a další náležitosti tak, aby co nejdříve mohla být stanovena právní kvalifikace daného případu.

Okolo půl desáté dopoledne 11. prosince 2019 se službu konající policejní hlídka z Obvodního oddělení v Třinci dozvěděla o případu, který se stal chvíli po třinácté hodině přechozího dne, tedy 10. prosince letošního roku v jednom z třineckých školských zařízení. V uvedené době 16letý mladík z Karvinska po skončení odborného výcviku a při rozhovoru se spolužáky a s vyučující o aktuálních událostech ve Fakultní nemocnici s Poliklinikou v Ostravě-Porubě, kde došlo k úmrtí několika osob v souvislosti s útokem střelnou zbraní, se vyjádřil slovy: „však počkejte, v pátek 13. prosince toho bude trojnásobek“. Tím vyvolal značené znepokojení u pedagogického sboru i u svých spolužáků, které vystupňovalo v následující den jeho neomluvenou školní absencí. Po zjištění všech těchto skutečností provedlo fyzickou kontrolu i střežení objektu Střední odborné školy několik policejních hlídek i strážníků Městské policie Třinec, přičemž pár minut před polednem dne 11. prosince tohoto roku došlo v místě bydliště k zadržení shora uvedené mladistvé osoby. V dané věci již byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin šíření poplašné zprávy a vše je nadále intenzivně prověřováno ze strany karvinských policistů a kriminalistů.

Výše uvedenými oznámenými skutky a přijatými opatřeními policisté a kriminalisté Krajského ředitelství Policie Moravskoslezského kraje nepodceňují žádné obdobné protiprávní jednání a chování a v co nejkratší době a s maximálním nasazením prověřují tyto případy, věnují jim maximální pozornost a prověřují tuto případnou trestnou činnost. V této souvislosti zároveň policisté žádají širokou veřejnost o nešíření další negativní situace ve společnosti a o stupňování obavy z možného napadení formou jakýchkoli vyhrůžek či slovního, písemného nebo i fyzického útoku, za což děkují.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice