13. 3. 2018

Zranění bagristy

Příborští policisté prověřují okolnosti události, ke které došlo 10. 3. 2018 několik minut po 5.00 hodině ranní na ulici Místecká v Příboře. Při demolici mostu došlo k pádu bagru z výše několika metrů i demolované části. 32letý bagrista zůstal zaklíněn v kabině, načež byl vyproštěn, ošetřen a transportován do nemocnice. Ke zranění dalších osob nedošlo. V místě stavebních prací není provoz na komunikaci veden (provoz byl odkloněn na odlišné komunikace). Okolnosti úrazu muže policisté nadále prověřují.

 

Prodloužil si nemocenskou o více jak 50 dnů

O více jak padesát dnů si zřejmě rozhodl prodloužit svou nemocenskou třiatřicetiletý muž z Novojičínska. Ten měl přepsat datum na Rozhodnutí o ukončení dočasné pracovní neschopnosti, které mu vystavil jeho ošetřující lékař. Dávek nemocenského pojištění se však nedočkal, jelikož pozměnění rozhodnutí si všimli pracovníci Okresní správy sociálního zabezpečení. Policisté z oddělení hospodářské kriminality již muži sdělili podezření ze spáchání přečinu podělání a pozměnění veřejné listiny a přečinu podvodu ve stádiu pokusu, za které mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

 

Desítky tisíc

V závěru února policie požádala o pomoc při pátrání po tehdy neznámém muži, který se měl zmocnit platební karty seniorky a neoprávněně pak vybrat prostřednictvím bankomatů 80 000 korun. Díky zveřejněným informacím kriminalisté zjistili fakta, která směřovala k 41letému muži. Ten si již vyslechl sdělení obvinění pro trestné činy krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Kabelky s věcmi poškozené se měl muž zmocnit a prostřednictvím karty a výběru z bankomatů pak získat desítky tisíc korun. Ke skutku došlo v období od 5. 1. 2018 do 11. 1. 2018 v Ostravě-Zábřehu. Kabelku 77leté oběti měl muž nalézt pohozenou. Vyšetřování okolností skutku pokračuje. Děkujeme všem médiím, která pomohla k objasnění skutku. Pachateli činu hrozí trest odnětí svobody až na pět let. Detailněji ke skutku níže v části původní TZ kurzívou.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice