13. 3. 2021

Požár v Třinci, nález ohořelého lidského těla

V pátek po půlnoci byli policisté přivoláni do Třince, část Nebory k požáru objektu. Jednalo se o zahoření „kůlny“, kdy v požářišti bylo nalezeno ohořelé lidské tělo. Policisté provedli ohledání, na místě byl také policejní psovod se služebním psem. Příčina zahoření je předmětem šetření, samozřejmě v úzké součinnosti s hasiči.

Policisté i nadále zjišťují informace vedoucí k ověření totožnosti mrtvé osoby a zabývají se okolnostmi této události.

 

Dopravní nehoda v Ostravě

Včera, v pátek 12. března před půlnocí, měl řídit 32letý muž osobní vozidlo značky Porsche, které dostalo na úrovni tramvajové zastávky na přímém úseku ulice Plzeňské smyk. Řidič vyjel s automobilem mimo komunikaci a narazil do zábradlí a sloupu veřejného osvětlení. Při nehodě došlo k těžkému zranění o rok staršího spolujezdce. Policisté provedli na místě fotografickou a topografickou dokumentaci. V souvislosti s šetřením nehody byl v místě – po dobu nezbytně nutnou –  zastaven provoz, policisté usměrňovali dopravu. Výsledek provedené orientační dechové zkoušky byl u řidiče negativní. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na půl milionu korun. Ostravští kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Pokračují v prověřování okolností celé události. Vzhledem k době a místu nehody zjišťují rovněž informace související s krizovým opatřením v oblasti pohybu osob.

Výzva

Kriminalisté se obrací na řidiče (osádky) vozidel projíždějících po ulici Plzeňské (ve směru od Hrabůvky k Mariánským Horám) v Ostravě, kteří mohli včera od cca 23:15 do 23:35 hodin v prostoru tramvajové zastávky „Dolní“ nehodový děj vidět nebo mají k dispozici záběry z kamer ve vozidle děj zachycující, nechť kontaktují policisty na bezplatné lince 158. Svědectvím by mohli přispět také cestující případně tou dobou a místem projíždějící tramvaje. Informace je možné sdělit rovněž policistům na nejbližší policejní služebně.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice