13. 4. 2012

Další sražený cyklista

Novojičínsko – Naštěstí jen s lehkým zraněním. Nehody se staly v rozmezí necelého týdne. Během krátké doby jsme se opakovaně setkali s dopravní nehodou, kdy cyklista byl sražen vozidlem. Jedna nehoda, která se stala ve čtvrtek 5. dubna v ranních hodinách ve Starém Jičíně, skončila s vážným poraněním cyklisty. Sražený cyklista utrpěl zranění a záchranáři jej převezli k ošetření do ostravské fakultní nemocnice. Další nehodu, při které byla sražena tentokrát cyklisty se odehrála v úterý 10. dubna na kruhovém objezdu v Novém Jičíně ve směru na místní část Loučka. Krátce po 18 hodině nedal pětatřicetiletý řidič přednost se svým vozidlem Ford Fokus v jízdě na kruhovém objezdu 78letá cyklistce. Po střetu utrpěla cyklistka zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření. Alkohol u účastníků nehody byl vyloučen dechovou zkouškou. Předběžná škoda na vozidle a jízdním kole byla vyčíslena na částku 22 tisíc korun. Okolnosti dopravní nehody nadále prošetřují novojičínští dopravní policisté. Řidiči motorových vozidel by si měli uvědomit, že cyklista spolu s chodce jsou nejohroženějšími účastníky silničního provozu. Je celá řada pravidel, které platí. Například předvídavost, defenzivní přístup, tolerance a ohleduplnost v provozu na pozemních komunikacích. I těmito pravidly můžeme snížit rizika vzniku dopravních nehod. Pozor také na předjíždění cyklistů!

 

 

Krátce po činu byli zadrženi

Dva muže ve věku 24 a 30 let prošetřují novojičínští policisté pro podezření ze spáchání přečinu krádeže. Skutku se měli společně dopustit v pondělí 9. dubna krátce po šesté hodině odpoledne v Hodslavicích na Novojičínsku. Muži prošli přes neuzamčenou branku k rodinnému domu, odkud odcizili pánské sportovní boty Nike, dětské horské jízdní kolo Dema a dětskou koloběžku. Mladší z dvojice byl bezprostředně po činu zadržen místními obyvateli a předán přivolané policejní hlídce. Starší z dvojice byl vypátrán a následně zadržen v místní restauraci. Odcizené věci v hodnotě přes sedm tisíc byly následně vráceny jeho majiteli. Policisté zjistili, že čtyřiadvacetiletý muž se výše uvedeného jednání dopustil i přesto, že byl za obdobný skutek Okresním soudem ve Vsetíně v květnu 2010 odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody v délce trvání 6 měsíců.

 

Vloupání do firmy

V noci na 10. dubna vnikl neznámý pachatel do areálu jedné firmy v Lichnově. Z budovy firmy následně odcizil okolo tři sta kilogramů zlomkových kousků slitin mědi, válce slitiny cínu a bronzu, několik kusů válce slitiny cínu a bronzu a měděných koleček. Předběžná škoda odcizením se vyšplhala na téměř osmdesát tisíc korun.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice