20. 4. 2012

„Sociální pracovnice“ okradly seniorku

O veškeré úspory našetřené na vlastní pohřeb a živobytí přišla 89letá žena z Jakubčovic nad Odrou. V jejím domě ji navštívily dvě ženy, které se představily jako sociální pracovnice. Požadovaly po ní ukázat ústřižky složenek z vyplacených důchodů.  Mezi tím co jedna z žen kontrolovala ústřižky, druhá jí odcizila téměř 60tisíc korun, které měla doma.  K odcizení peněz došlo dne 19. dubna krátce po 9hodině ranní. Dvě ženy blíže neurčeného věku, tmavých vlasů, snědé pleti, přijely autem tmavé barvy. Využily osamělosti seniorky a následně jí okradly. Událost prověřujeme s podezřením ze spáchání přečinu krádež a přečinu porušování domovní svobody. Jakékoliv informace k vozidlu a ženám, které se pohyboval v dané době v Jakubčovicích, poskytněte telefonicky na linku 158, nebo přímo Oderským policistům na číslo 974 735 741. 

 

Podvod s fakturami

S podezřením ze spáchání úvěrového podvodu prověřujeme 33letého muže z Novojičínska, který pro získání účelového čerpání půjčky za stavebního spoření, předkládal faktury, které již byly jednou doloženy. K tomuto jednání mělo dojít v období dvou let mezi rokem 2010-2012. Poškozené společnosti tak vznikla škoda ve výši půl milionu korun.  Jeho jednání prověřujeme s podezřením ze spáchání zločinu úvěrového podvodu

 

Odcizené auto

Z ulice hřbitovní v Novém Jičíně, v noci z 18 na 19. března odcizil neznámý pachatel, zaparkované osobní motorové vozidlo Š Octavia černé barvy. Majiteli tak vznikla škoda ve výši 150 tisíc korun. Událost prověřujeme s podezřeními spáchání přečinu neoprávněného užívání cizí věci.

 

Utonulý ve vodní nádrži

Včerejšího dne 18. dubna před desátou hodinou ranní jsme přijali oznámení o nálezu lidského těla ve vodní nádrži Lamberk v Novém Jičíně. Přivolaní policejní potápěči, ohledáním těla ve vodě vyloučil cizí zavinění. Což potvrdil také posléze přivolaný lékař. Přesná příčina úmrtí muže bude stanovena až po provedení zdravotní pitvy.  Totožnost muže jsme na místě zjistili. Jednalo se o muže ve věku 48let z Novojičínska

  

 

Provrtané nádrže osobních aut

V posledních dnech jsme zaznamenali na Novojičínsku několik případů provrtaných nádrží osobních automobilů. První případy jsme prověřovali koncem měsíce března v Kopřivnici a nyní také v Hodslavicích. Ve všech případech se jednalo o vozidla zn. Škoda Felicie a Fabie. Pachatel po odvrtání nádrží odcizil pohonné hmoty z vozidla. Majitelům aut tak vznikla daleko větší škoda na poškozených nádržích než samotným odcizením benzínu.  První případ jsme zaznamenali v neděli 25. a další v pondělí 26. března.  Obě vozidla byla zaparkovaná na parkovištích ulice Česká a Obránců míru v Kopřivnici. Poslední oznámený případ se stal v průběhu noci z 17 – 18. 4. 2012 v Hodslavicích.

 

Měřený úsek silnice

Nový Jičín, silnice I/48, čtyř pruh mezi Příborem a Novým Jičínem. Z důvodů stálého nedodržování omezení rychlosti v úseku silnice mezi Novým Jičínem a Příborem, tedy úseku kde dochází k opravám dilatačních uzávěr mostů, jsme přistoupili k provádění měření rychlosti. Jde nám především o lidské životy a zdraví. Pracovníci provádějící údržbu jsou neustálou nekázni řidičů překračující rychlost v ohrožení života. A nejen oni, ale také ostatní řidiči. Ti, kteří jedou v průběžném jízdním pruhu bez stavebních úprav, jsou ohrožováni rychle jedoucími řidiči nerespektujícími rychlostní omezení. Od pondělí prováděná měření policejními radary tak postihla téměř 7desítek řidičů. Toto opatření bude probíhat v nepravidelných intervalech až do samotného ukončení oprav. Tedy do konce měsíce června.

 

Syn nezdara

Od měsíce července loňského roku, v nepravidelných intervalech vyhrožuje 19letý syn svému otci a babičce újmou na zdraví. Nejen to, také mají podezření, že věci, které se jim ztrácejí z domu a okolí má na svědomí právě on. Nevědí si s ním rady. Útoky nezbedného syna mají stupňující tendenci. Vyhrožuje újmou na zdraví, fyzickou likvidací, zapálením domu a různým poškozováním majetku. V jednom případě dokonce vrhl po svém otci kuchyňský nůž, jindy jej udeřil násadou od zahradního slunečníku. Z obavy o svůj život se obrátil o pomoc na policisty. Oznámení otce jsme přijali a celou událost prověřujeme s podezřením ze spáchání přečinu nebezpečného vyhrožování.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice