13. 5. 2020

Zadržení pachatele vloupání do osobního automobilu v Příboře

V těchto dnech policisté z příborského Obvodního oddělení zahájili úkony trestního řízení ve věci zločinu krádeže, kterého se svým jednáním měl dopustit 28letý muž z Novojičínska tím, že pár minut po půlnoci 7. května letošního roku se před jedním z rodinných domů na ulici Komenského v Příboře vloupal do zde zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Dacia Logan. Službu konající policejní hlídka tohoto muže bezprostředně poté zadržela na místě činu, kdy seděl uvnitř automobilu na místě řidiče a snažil se odcizit cigarety, nabíječku k mobilnímu telefonu a pouzdro na brýle, vše ke škodě místního 59letého muže. Lustracemi v dostupných evidencích bylo dále prokázáno, že se u 28letého muže jedná o recidivu, poněvadž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán rozsudkem Okresního soudu v Novém Jičíně k podmíněnému trestu odnětí svobody se zkušební dobou až do prosince roku 2024. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany příborských policistů a novojičínských kriminalistů, přičemž se zjišťuje i případná další obdobná trestná činnost majetkového charakteru shora uvedeného podezřelého muže.

 

Vloupání do rodinného domu ve Studénce

Mezi třináctou a čtrnáctou hodinou odpolední 7. května tohoto roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici U Rybníčku ve Studénce přečin porušování domovní svobody a zločin krádeže tím, že neoprávněně vstoupil do jednoho z rodinných domů, který prohledal a postupně odcizil finanční prostředky a šperky ze žlutého kovu, čímž poškozeným místním manželům vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 131 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení ve Studénce a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených financí a dalších cenností, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na studénecké policejní číslo 974 735 761.

 

Silniční kontrola prokázala silně podnapilého řidiče motocyklu v Novém Jičíně

Chvíli před třináctou hodinou odpolední 7. května 2020 službu konající policejní hlídka z novojičínského Obvodního oddělení v rámci dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu stavěla a kontrolovala na ulici Palackého v Novém Jičíně řidiče motocyklu, a to 35letého místního muže. Jak bylo následně zjištěno, tak motocykl neměl řádně upevněnou registrační značku, tento ani neprochází evidencí motorových vozidel, je „podomácku“ vyrobený a sestavený, bez řádně zákonem stanovené technické kontroly a bez zaplacení zákonného pojištění. Dále bylo zjištěno, že motocyklista je v silně podnapilém stavu, poněvadž odborné měření dechovými zkouškami u něj prokázalo pozitivní výsledky s hodnotami okolo 2,2 promile alkoholu v dechu. Pozitivní byl i test na možnou přítomnost omamných a psychotropních látek či jedů v těle řidiče, a to na návykové látky amfetamin/metamfetamin. Lustracemi v dostupných evidencích bylo rovněž prokázáno, že shora uvedený muž má v současné době vysloven status „neřidiče“, poněvadž má rozhodnutím Okresního soudu v Novém Jičíně vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel až do dubna roku 2021. Na výzvu ze strany zakročujících policistů se 35letý muž odmítl podrobit lékařskému vyšetření spojenému s oděrem biologického materiálu (krve a moči), na místě mu bylo zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a již nyní je důvodně podezřelý z naplnění skutkové podstaty přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a z dalšího protiprávního jednání a chování přestupkového charakteru na úseku bezpečnosti a plynulosti silničního provozu.

 

Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu u obce Mošnov

Třicet minut po sedmé hodině ranní 9. května 2020 řídil 50letý muž z Ostravy osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Octavia ve směru jízdy od obce Mošnov na obec Skotnici, přičemž po průjezdu ostrou levotočivou zatáčkou nezvládl již na horizontu komunikace řízení a bokem automobilu narazil do ocelového silničního svodidla. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 65 tisíc korun. Odborným měřením dechovými zkouškami bylo zjištěno, že v době jízdy byl řidič pod vlivem alkoholických nápojů, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami 1,1 promile alkoholu v dechu. Shora uvedený muž s naměřenými hodnotami souhlasil, předchozí požití alkoholických nápojů před jízdou doznal, na výzvu se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu (krve), na místě mu byl zadržen řidičský průkaz a bylo mu zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

Vloupání do osobního automobilu v obci Žilina na Novojičínsku

Mezi jednou a třetí hodinou ranní 11. května tohoto roku doposud neznámá osoba spáchala na ulici Beskydské v Novém Jičíně, v části Žilina zločin krádeže tím, že se vloupala do zde zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Škoda Octavia combi, ze kterého odcizila plastový kufr černé barvy s aku vrtačkou značky Black Decker i s příslušenstvím, dále dva rybářské pruty včetně navijáků, různé rybářské náčiní a nářadí v černém plastovém kufříku značky Stanley a platné doklady k rybolovu, čímž vznikla poškozenému 42letému muži z Nového Jičína celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 61 tisíc korun. Toto protiprávní jednání majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice