15. 5. 2020

Šíření nakažlivé lidské nemoci

Na začátku tohoto týdne zadrželi policisté na Novojičínsku osobu podezřelou z protiprávního jednání v souvislosti s podezřením na šíření nebezpečné virové infekce způsobující onemocnění COVID-19. Jednalo se o 32letou ženu, která byla následně umístěna do policejní cely.  Policejní komisař ji obvinil ze zločinu šíření nakažlivé lidské nemoci.  Protiprávního jednání se měla dopustit tím, že i přestože byla řádně poučena, že je v karanténě a musí dodržovat opatření z této situace plynoucí, tak měla dne 10. 5. 2020 zákaz porušovat a to ať už jízdou taxislužbou, návštěvou nákupního centra a pohybem na veřejnosti přístupných místech bez ochrany dýchacích cest.  Trestní stíhání ženy je vedeno vazebně, hrozí ji trest odnětí svobody až do výše osmi let.

Policisté prováděli procesní úkony s maximální obezřetností a za použití ochranných pomůcek a spolupracují s Krajskou hygienickou stanicí Moravskoslezského kraje na dalších opatřeních.

 

Muž a žena se vloupali do obydlí na ulici Kozina ve Štramberku

Policisté z Obvodního oddělení v Kopřivnici v těchto dnech zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinu porušování domovní svobody, kterého se měly dopustit dvě osoby (18letá žena ze Vsetínska a 21letý muž z Novojičínska) tím, že v odpoledních hodinách 13. května letošního roku nejprve přelezly oplocení jednoho ze soukromých pozemků na ulici Kozina v obci Štramberk a zde se vloupaly do zdejšího mobilního domu. Za účelem společného setrvání a přespání zde shora uvedený muž a výše jmenovaná žena zůstali až do osmé hodiny ranní následujícího dne. Svým protiprávním jednáním majetkového charakteru tak způsobili poškozenému 69letému místnímu muži celkovou hmotnou škodu na majetku ve výši jednoho tisíce korun. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany kopřivnických policistů a novojičínských kriminalistů.

 

Vloupání do skladu společnosti v obci Suchdol nad Odrou

V blíže neustanovené době mezi 5. a 14. květnem letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Za Nádražím v obci Suchdol nad Odrou zločin krádeže tím, že neoprávněně vstoupil do areálu bývalého sila, kdy po rozbití okna vnikl do zdejšího skladu a z dřevěných palet odcizil stočenou nerezovou pásovinu různých rozměrů, dále různé svitky z nerezu a svitky z bronzu, čímž poškozeným společnostem z Novojičínska tak vznikly hmotné škody na majetku v celkové výši bezmála 105 tisíc korun. Toto protiprávní jednání majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeného materiálu, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

 

 

Dopravní nehoda silně podnapilého řidiče osobního automobilu v obci Libhošť

V této chvíli novojičínští policisté zahájili úkony trestního řízení k objasnění a k prověření všech skutečností nasvědčujících tomu, že byl spáchán přečin ohrožení pod vlivem návykové látky, kterého se měl dopustit 22letý muž ukrajinské národnosti tím, že v silně podnapilém stavu řídil po silnici D48 v katastru obce Libhošť osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Fabia. Tato skutečnost byla zjištěna při prošetřování a prověřování dopravní nehody ze strany přivolané službu konající policejní autohlídky z Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně. Jak bylo doposud prokázáno, tak výše uvedený 22letý muž chvíli po dvaadvacáté hodině večerní 14. května 2020 najel v katastru obce Libhošť automobilem na betonové hrazení, toto jej vyneslo do vzduchu a poté převrátil vůz na střechu. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 40 tisíc korun. Odborným měřením dechovými zkouškami mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami přes 1,7 promile alkoholu v dechu. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice