19. 5. 2020

Vážná dopravní nehoda osobního automobilu a motocyklu u obce Trojanovice

V těchto dnech komisař Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně zahájil úkony trestního řízení ve věci přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti, kterého se mohla dopustit podezřelá 63letá žena z Karvinska tím, že okolo čtrnácté hodiny odpolední 16. května 2020 zapříčinila na katastru obce Trojanovice dopravní nehodu s těžkým zraněním jedné ze zúčastněných osob. Podle všech doposud zjištěných skutečností výše uvedená žena řídila osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Rapid ve směru jízdy na obec Kunčice pod Ondřejníkem, přičemž po špatném odbočení na zdejším kruhovém objezdu se chtěla s automobilem otočit, po zapnutí levé směrové svítilny započala otáčení, avšak přehlédla za ní jedoucí motocykl tovární značky Suzuki 650, který řídil 49letý muž z Frýdeckomístecka. Došlo tak ke střetu přední části motocyklu a boku automobilu. Po pádu na zem utrpěl motocyklista zranění lehčího charakteru s nutností jeho převozu sanitním vozidlem k lékařskému vyšetření a ošetření na chirurgickém oddělení nemocnice ve Frýdku-Místku. Zranění těžšího charakteru utrpěla jeho 50letá spolujezdkyně z Frýdeckomístecka, která byla v ohrožení života transportována leteckou záchrannou službou do Fakultní nemocnice s Poliklinikou v Ostravě-Porubě. Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo, orientační dechová zkouška vyzněla u řidičky automobilu negativně, s ohledem na zranění byl u motocyklisty proveden odběr biologického materiálu (krve) ke zjištění, zda v době jízdy nebyl pod vlivem alkoholických nápojů či jiných návykových látek a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku řádově v několika tisících korun. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany novojičínských dopravních policistů a kriminalistů.

 

 

Při silniční kontrole v Mošnově muž s vysloveným zákazem řízení ujížděl policistům

Dvacet minut před čtrnáctou hodinou odpolední 18. května 2020 policejní hlídka z Obvodního oddělení v Příboře v rámci běžného výkonu služby a dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu stavěla na katastru obce Mošnov projíždějící osobní motorové vozidlo tovární značky VW Golf. Řidič tohoto automobilu však na dávaná znamení z policejního vozu (za pomocí výstražného světelného a zvukového zařízení majáku a nápisu STOP) k zastavení nereagoval, výzvy policistů neuposlechl a ze směru své původní jízdy odbočil na obec Petřvald, část Dvorek.

Po ujetí přibližně 700 metrů při průjezdu pravotočivé zatáčky výše uvedený vůz narazil do oplocení jednoho z rodinných domů v obci Petřvald. Doposud neznámý řidič i jeho spolujezdkyně ihned vystoupili a dali se okamžitě na útěk do přilehlého lesního porostu. Na místo se kromě zakročujících policistů dostavily i další přivolané policejní hlídky a také novojičínský policejní psovod se služebním psem. I když se obě osoby neustále ukrývaly v lesním porostu, poté v křoví u řeky a neustále se snažily policistům utéci ve směru na obec Petřvaldík, přesto byly po chvíli zadrženy a převezeny na policejní služebnu k nutným procesním úkonům. V řidiči automobilu byl následně zjištěn 46letý muž z Nového Jičína a v jeho spolujezdkyni 29letá žena z Nového Jičína.

Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši několika tisíc korun. Výše uvedený řidič se následně odmítl podrobit orientační dechové zkoušce, testu na možnou přítomnost návykových látek v jeho těle i lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči). Prohlídkou osobního automobilu tovární značky VW Golf bylo zjištěno, že má propadlou technickou kontrolu a emise z listopadu loňského roku a dále bylo lustracemi v dostupných evidencích prokázáno, že 46letý muž má v současné době vysloven status neřidiče, poněvadž mu bylo rozhodnutím Městského úřadu v Kopřivnici a rozhodnutím Okresního soudu v Novém Jičíně zakázáno řízení všech motorových vozidel až do října roku 2021. V dané záležitosti byly novojičínskými policisty a kriminalisty zahájeny úkony trestního řízení k objasnění a k prověření skutečností důvodně nasvědčujících tomu, že byl spáchán přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice