21. 5. 2020

Vloupání do rodinného domu v obci Trojanovice

Mezi šestou hodinou ranní a osmnáctou hodinou podvečerní 19. května letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal v obci Trojanovice přečin porušování domovní svobody a přečin krádeže tím, že se vloupal do jednoho z rodinných domů, který prohledal a odcizil příklepovou vrtačku značky Narex, přímočarou pilu značky Narex, aku vrtačku značky DeWalt, aku vrtačku značky Extol, profesionální motorovou pilu značky Husqvarna, dva karburátory na motorovou pilu značky Husqvarna, sadu příborů, šperky ze žlutého kovu (dva řetízky, přívěšek ve tvaru písmene J, přívěšek z českého granátu a dva snubní prsteny), čímž poškozenému místnímu 46letému muži byla způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši bezmála 37 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení ve Frenštátě pod Radhoštěm a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí a cenností, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na frenštátské policejní číslo 974 735 711 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

Pečivo si měl brát z přepravek na rampě

Kriminalisté ostravského 1. oddělení obecné kriminality zahájili trestní stíhání 38letého muže pro zločin krádeže. Dle zadokumentovaných informací si měl v několika přechozích po sobě jdoucích dnech počkat na velmi brzkou ranní rozvážku zboží do ostravského hypermarketu. V nestřeženém okamžiku si z přepravek umístěných na rampě bral různé čerstvé pečivo, například chleba nebo koláče, celkově se jednalo o zboží za více než 1 000 korun. Muž se skutku dopustil, přestože byl za obdobnou činnost v posledních třech letech potrestán. Vzhledem k době spáchání trestné činnosti (nouzový stav) mu hrozí až osmiletý trest odnětí svobody.

 

Pracovala, měla pravidelný příjem. Přesto měla žádat o dávky…

Kriminalisté ostravského 2. oddělení obecné kriminality prověřovali na základě přijatého oznámení skutečnosti týkající se možného podvodného jednání v oblasti sociálních dávek. Na základě shromážděných informací zahájila policejní komisařka v těchto dnech trestní stíhání 34leté ženy pro přečin podvodu.

Obviněná měla po dobu dvou let, od zhruba poloviny roku 2015, podávat na příslušný úřad práce žádosti o různé sociální dávky. Jednalo se například o příspěvek na živobytí. Opakovaně však zamlčela, že v době rozhodné pro uznání a vyplacení jednotlivých dávek pracovala a měla pravidelný příjem. Úřad tak vyplácel dávky v nesprávné výši. Po sečtení se škoda způsobená státu vyšplhala na více než 250 000 korun.

 

Také u samoobslužné pokladny třeba zaplatit zboží…

O tomto víkendu kolem poledne měla „nakupovat“ v ostravském supermarketu 47letá žena. Do nákupního vozíku uložila různé zboží, především ale maso a výrobky z masa, vše v hodnotě téměř 10 000 korun. Žena měla realizovat platbu u samoobslužné pokladny, hodnota finálního účtu k zaplacení byla však pětinová vzhledem k ceně všeho zboží. Paní zamířila z obchodu ven, ale zadrželi ji pracovníci ostrahy. Policisté ostravského 1. oddělení obecné kriminality ženu obvinili ze zločinu krádeže. Hrozí jí až osmiletý trest odnětí svobody.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice