22. 5. 2020

Obelstil a okradl téměř 100letou paní

Policisté shromažďují a prověřují veškeré informace týkající se dalšího případu podvedeného a okradeného seniora. Neznámý pachatel jedno odpoledne minulého týdne zazvonil v Moravské Ostravě u dveří téměř stoleté paní. Pod legendou pracovníka úřadu, který potřebuje zkontrolovat dokumenty k bytu, se dostal dovnitř. Ve chvíli, kdy poškozená odešla pro další vyžádané dokumenty, odcizil neznámý muž několik tisíc korun. Policisté věc prověřují pro podezření z přečinu porušování domovní svobody. V úkonech trestního řízení i nadále pokračují, včetně pátrání po neznámém muži bílé pleti, vysokém asi 185 cm. Mělo se jednat o muže s blond prošedivělými vlasy, který měl oblečenu košili s krátkým rukávem světlé barvy. Muž vystupoval a působil zcela věrohodně a slušně. V této souvislosti je potřeba opětovně apelovat, ať občané nepouští do bytu žádné cizí osoby, i přes jakýkoliv sdělený důvod a byť působí naprosto spolehlivě a věrohodně, stejně, jako je výše popsáno. Úřady tímto způsobem určitě nepostupují. A případné kontroly například plynových spotřebičů oznamují firmy s dostatečným časovým předstihem. Kontroly probíhají ve všech bytech i v okolních domech. Lze doporučit v době avizovaných kontrol být v kontaktu například se sousedy.

Policisté se obrací na případné další poškozené, ať již pod obdobnou záminkou nebo dle výše uvedeného popisu neznámého pachatele, nechť kontaktují policisty na nejbližší policejní služebně nebo věc oznámí na bezplatné policejní lince 158.  

 

Z krádeže mobilního telefonu v kopřivnické prodejně je podezřelý místní recidivista

V těchto dnech policisté z kopřivnického Obvodního oddělení ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže místnímu 38letému muži, neboť tento několik minut po osmnácté hodině podvečerní 21. května tohoto roku odcizil v Obchodním domě na ulici Nádražní v Kopřivnici volně vystavený mobilní telefon značky Xiaomi v hodnotě přes 3 tisíce korun. Tento telefonní přístroj si uschoval pod oděv a po průchodu přes pokladní zónu bez úhrady zboží byl zadržen všímavými pracovníky prodejny. Následně byl předán přivolané službu konající policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Lustracemi v dostupných evidencích bylo prokázáno, že se u něj jedná o recidivu, poněvadž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán rozsudkem Okresního soudu v Novém Jičíně k nepodmíněnému trestu odnětí svobody s dobou trvání 10 měsíců. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany kopřivnických policistů v úzké spolupráci s novojičínskými kriminalisty, kdy se u výše jmenovaného 38letého muže zjišťuje i případně další a obdobné protiprávní jednání majetkového charakteru.

 

Nález podezřelého kovového předmětu v Krnově přivolal pyrotechniky

Třicet minut po šestnácté hodině odpolední 21. května 2020 po telefonickém oznámení na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158 byla službu konající policejní hlídka z krnovského Obvodního oddělení vyslána na ulici Březinovou v Krnově, kde měl být nalezen podezřelý kovový předmět, jenž připomíná munici pravděpodobně z období 2. světové války. Po příjezdu policistů na místo bylo zjištěno, že kovový nález je značně zrezivělý a že opravdu vypadá jako ruční granát. Z tohoto důvodu byl na místo přivolán policejní pyrotechnik z Expozitury ve Frýdku-Místku, který prvotním ohledáním rovněž uvedl, že by se mohlo jednat o ruční granát s označením F1, jenž pochází z válečného období. Po následném odborném a bezpečném prozkoumání však bylo zjištěno, že se jedná o silně zkorodovanou kovovou šišku k plotovému sloupku. Ač se v této záležitosti nejednalo o vybuchlou či ještě nevybuchlou munici, přesto policisté i pyrotechnici velmi ocenili obezřetnost oznamovatele, že nález ihned oznámil příslušným orgánům, že s podezřelým předmětem nijak nemanipuloval, nepřemísťoval jej či dokonce neodnášel z místa nálezu například na policejní služebnu. V této souvislosti je zapotřebí připomenout, že jakýkoli podezřelý nález podivného předmětu je nejlépe ihned oznámit příslušným policistům na nejbližší služebnu či policejní oddělení nebo telefonicky pracovníkům Integrovaného bezpečnostního centra.

 

Vloupání do kopřivnické provozovny s občerstvením

V přesně nezjištěné době mezi jednadvacátou hodinou večerní 19. května a sedmou hodinou ranní 20. května letošního roku doposud neznámá osoba spáchala na ulici Štefánikové v Kopřivnici přečin krádeže tím, že se vloupala do zdejší provozovny s občerstvením, kterou prohledala a odcizila finanční prostředky v korunách a v eurobankovkách, čímž způsobila poškozené místní fyzické osobě a poškozené právnické osobě z Ostravy celkovou hmotnou škodu na majetku ve výši téměř 8 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Kopřivnici a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených financí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na kopřivnické policejní číslo 974 735 731.

 

Silně podnapilá řidička osobního automobilu havarovala v Příboře

Pár minut po sedmnácté hodině odpolední 20. května 2020 řídila po ulici Pionýrů v Příboře místní 44letá žena své osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Fabia, přičemž na zdejším parkovišti couvala a při tomto přehlédla za ní zaparkované osobní motorové vozidlo tovární značky Peugeot 306, do kterého narazila. Po střetu z místa dopravní nehody ujela, po chvíli se však vrátila zpět, kde již byli přítomni přivolaní novojičínští dopravní policisté. Tito u výše jmenované ženy provedli odborné měření dechovými zkouškami, které vyzněly pozitivně a byly jí naměřeny výsledky s hodnotami okolo 3,8 promile alkoholu v dechu. Následně zakročující policejní hlídka vyzvala řidičku k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči), což bezdůvodně odmítla. Při kolizní situaci v dopravě nedošlo ke zranění žádné osoby, celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 15 tisíc korun a celá záležitost je nadále v prověřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně a novojičínských kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice