13. 6. 2017

Dopravní nehoda – výzva policie

Dne 12. června 2017 v 12:40 hodin došlo v Novém Jičíně k dopravní nehodě. Stalo se tak na ulici Generála Hlaďa, za křižovatkou s ulicí K Nemocnici, ve směru ke kruhovému objezdu číslo 4. Řidič nákladního (dodávkového) vozidla značky Renault bílé barvy po zastavení vozidla, před uvedenou křižovatkou u květinářství, toto řádně nezajistil proti samovolnému pohybu a vozidlo opustil. Vozidlo se samo ozjelo, projelo křižovatkou, za kterou najelo na chodník vlevo vedle komunikace, kde přední částí vozidla narazilo do sloupku dopravní značky, následně srazilo zde procházející chodkyni, která upadla pod vozidlo, které následně narazilo do zdi domu, kde zůstalo stát. Střetem došlo k poškození dopravního značení a zranění chodkyně, která byla z místa převezena vozidlem záchranné služby. V této souvislosti hledá Policie ČR svědky této dopravní nehody.

Policisté žádají občany, kteří by mohli k této události podat jakékoliv informace, od samovolného rozjetí vozidla až po střet s chodkyní, aby tyto informace sdělili osobně na kterékoliv oddělení Policie ČR, či na telefonní číslo. 974 735 584 nebo na linku 158.

 

Den policie 2017 v prostorách  Slezskoostravského hradu v Ostravě dne 17. 6. 2017.

Tradiční akci Den policie 2017 se uskuteční v prostorách  Slezskoostravského hradu v Ostravě dne 17. 6. 2017. Připraven je pestrý program pro širokou veřejnost, letos i aktivity pro seniory. Výjimečné bude i slavnostní složení služebního slibu novými policisty. Den policie 2017 je výjimečným spektrem ukázek všech policejních služeb, včetně speciálních jednotek. Jen jednou v roce tak mohou diváci zhlédnout na jediném místě prezentaci všech složek. Letošní ročník DNE POLICIE 2017 jsme věnovali seniorům. Senioři mohou v soutěži získat knihu moravskoslezské policie „Černá kronika aneb ze soudních síní,“ kterou zatím nelze koupit v žádném knihkupectví a jde o výjimečnou možnost, jak publikaci opatřit. V „senior koutku“ je připravena soutěž, zahrnující čtení z této knihy ve 12.00 hodin, 14.00 hodin a 16.00 hodin. Kromě poslechu četby jsou pro seniory připraveny křížovky, kvízy a dopravní testy. Pro zrakově handicapované seniory je připraven formát audioknihy „Černá kronika aneb ze soudních síní.“ 

Pro děti jsou připraveny různé testy a kvízy na stanovišti oddělení tisku a prevence. Po splnění soutěžních úkolů mohou děti získat drobné dárky. Den policie_program_aktual

Den policie přinese divácky oblíbené akční ukázky speciálních jednotek (zásahové i pořádkové) v podobě zákroků pronásledování ozbrojených pachatelů či proti skupině výtržníků. Návštěvníci však mohou sledovat také akci prvosledových hlídek oddělení hlídkové služby nebo zákrok proti vězňům, který provedou příslušníci Vazební věznice Ostrava.

 

Stavitel

Dosud nezjištěný pachatel odcizil od odpoledních hodin dne 9. června do ranních hodin 10. června 2017 v obci na Ostravsku části stavebního lešení. Lešení bylo umístěno u budovy vzdělávacího zařízení, kde si ho zřejmě pachatel vyhlídl. Odcizil téměř sto dílců. Svým jednáním způsobil poškozené společnosti škodu přesahující částku 110 000 korun. Ostravští policisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení k objasnění a prověření všech skutečností důvodně nasvědčujících tomu, že byl spáchán přečin krádež. Pachateli v případě dopadení hrozí trest odnětí svobody až na pět let.  

 

Sportovec

Ostravští policisté zahájili úkony trestní řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádež a přečinu porušování domovní svobody. Uvedených skutků se měl dopustit dosud nezjištěný pachatel v první polovině měsíce června letošního roku. V Ostravě – Hrabůvce násilím překonal uzamčení sklepních prostor bytového domu a následně zde odcizil pánské jízdní kolo v hodnotě 100 000 korun. V případě, že bude pachatel dopaden, hrozí mu trest odnětí svobody až na pět let.

 

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice