12. 6. 2017

Nepokradeš

Ostravští policisté nyní započali prověřovat okolnosti další krádeže v kostele. Ke krádeži došlo v době, když se poškozená modlila.  V průběhu modlitby 45letá žena na chvíli nevěnovala pozornost své kabelce, kterou měla s sebou. Neznámý pachatel spolu se zavazadlem odcizil i osobní věci oběti. Škoda na majetku byla předběžně specifikována ve výši asi 6 800 korun. Ke skutku došlo dne 9. 6. 2017. K objasnění okolnosti události jsme zahájili úkony trestního řízení pro přečiny krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Pachateli činu hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

O berlích

Krátce před 10 hodinou dne 9. 6. 2017 došlo v Ostravě ke krádeži peněženky. Neznámý pachatel využil nepozornosti 82leté oběti, pohybující se o berlích, a z batohu neseného na zádech jí odcizil peněženku. Způsobená škoda na majetku byla předběžně specifikována ve výši asi 1 600 korun. K objasnění věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro přečin krádeže. Ke čtvrtek jsem vás informovala o zahájení trestního stíhání 20letého mladíka, který měl odcizit finance 67letému muži, užívajícímu k pohybu invalidní vozík.

 

Odcizil satelitní navigace za 350 tisíc“

Dosud neznámý pachatel od konce měsíce května do minulého pátku vnikl na oplocený pozemek areálu jedné z prodejen ojetých motorových vozidel na Novojičínsku. V těchto prostorách následně z odstavených motorových vozidel odcizil sedm originálních panelů satelitní navigace v hodnotě 350 tisíc korun. Svým jednáním se neznámý pachatel dopustil trestného činu krádeže, za který mu v případě dopadení hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

 

Bota

V sobotu 3. 6. 2017 kolem 17.45 hodin došlo v Moravské Ostravě ke zvlášť závažnému zločinu loupeže. Muž je podezřelý, že zezadu přistoupil k nic netušící  56leté ženě a snažil se jí strhnout kabelku zavěšenou na rameni. Žena však zavazadlo pevně držela, vlivem ataku upadla na zem. Oběť volala o pomoc. Situace si všiml 36letý svědek, který se s příbuznými vracel z výletu. Okamžitě zareagoval a běžel ženě pomoci. Podezřelý se posléze dal na útěk, přičemž nasedl do vozu poblíž a z místa ujel. Na místě zůstala jen bota neznámého. Postupně policisté shromažďovali informace, směřující ke konkrétní osobě. Podezřelý muž byl zadržen 7. 6. 2017 na Novojičínsku. Osmadvacetiletý podezřelý využil svého práva a k věci nevypovídal. V minulosti byl přitom odsouzen pro majetkovou trestnou činnost a zkušební doba trestu skončí až v závěru roku 2018. Pro pátrání tak byla zásadní reakce svědka, který oběti pomohl a následně také skutečnost zajištěné boty. Komisař vyžádal znalecké zkoumání, přičemž znalec následně konstatoval shodu profilu DNA. Policejní komisař učinil podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Soud dnes rozhodl o vzetí obviněného do vazby. Pachateli zvlášť závažného zločinu loupeže hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice