13. 7. 2010

Policisté dopoledne zkontrolovali téměř 400 aut

V pondělí 12. července se od 8:00 do 13:00 hodin konala na celém území Novojičínska dopravně bezpečnostní akce, do které se zapojilo celkem 12 policistů územního odboru Nový Jičín a 16 policistů ze Střední policejní školy ministerstva vnitra Holešov.

Novojičínským policistům na devíti stanovištích vypomáhali policisté SPŠ Holešov. Při dopravní akci se zaměřili hlavně na alkohol za volantem, zbytkový alkohol a dodržování povolené rychlosti. Po celou akci policisté také kontrolovali dodržování pravidel silničního provozu a věnovali se pátrání po osobách a vozidlech. Policejní hlídky byly jak v Novém Jičíně, tak i v okolních obcích, jako např. Rybí, Suchdol nad Odrou, Hodslavice a další.

Policisté zjistili 32 dopravních přestupků a na pokutách uložili 17 400 korun. Mezi hlavní přestupky patřilo překročení nejvyšší povolené rychlosti – 7 řidičů, nepřipoutání bezpečnostním pásem – 5 řidičů, 14 řidičů mělo špatný technický stav vozidla a u 2 řidičů bylo zjištěno požití alkoholu před jízdou.

Policisté tyto dva řidiče, kteří nadýchali do jedné promile alkoholu, oznámili příslušnému odboru městského úřadu či pověřené obce k dalšímu projednání.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice