15. 7. 2010

Sražený cyklista utrpěl těžká poranění

Ve středu 14. července okolo 6.45 hodin došlo v Novém Jičíně, místní části Bludovice k dopravní nehodě vozidla taxislužby a cyklisty. Pětašedesátiletý cyklista z Novojičínska jel na jízdním kole ve směru z Nového Jičína na Bludovice. Na kole jel po vyznačené cyklostezce vedoucí po pravé straně silnice I/57. U bývalého fotbalového hřiště přejížděl na druhou stranu. V té době přijíždělo od Nového Jičína vozidlo taxislužby, kterému pravděpodobně nedal přednost a následně došlo ke střetu. Řidič vozidla i přes intenzivní brzdění a vjetí na levou stranu silnice ke střetu s cyklistou nezabránil. Po zastavení vozidla a zjištění situace ihned zavolal zraněnému cyklistovi rychlou zdravotnickou službu. Cyklista utrpěl těžká poranění a následně byl leteckou záchrannou službou transportován do nemocnice v Ostravě – Porubě. Alkohol byl u řidiče taxislužby vyloučen dechovou zkouškou, u cyklisty bylo zažádáno o výsledek vyšetření krve. Předběžná škoda na vozidle činila čtyřicet tisíc korun na jízdním kole pět tisíc korun.

V šetření nehody nadále pokračují novojičínští dopravní policisté.


Při couvání přehlédl sloupu elektrického vedení

Ve středu 14. července okolo 15.30 hodin v Bílovci na parkovišti u technických služeb na ulici Ostravská došlo k dopravní nehodě. Devětadvacetiletý řidič při couvání s vozidlem Scania narazil do sloupu elektrického vedení, který přehlédl a poškodil. V důsledku toho došlo k výpadku elektrické energie. Ke zranění osob nedošlo. Alkohol byl u řidiče vyloučen dechovou zkouškou. Předběžná škoda na poškozeném sloupu byla vyčíslena na dvacet tisíc korun.


Vloupání do autobusu

V polovině července došlo na autobusovém nádraží ve Frenštátě pod Radhoštěm k vloupání do zaparkovaného autobusu. Neznámý pachatel na ulici Nádražní vypáčil okno řidiče, vnikl do autobusu a z něj odcizil přední panel autorádia Panasonic, svazek klíčů a dálkový ovladač, vše k autobusu. Škoda odcizením přesáhla částku jedenáct tisíc korun a poškozením přes dva tisíce korun. Frenštátští policisté po pachateli krádež intenzivně pátrají.


Rekonstrukci hrobu nevykonal, ale peníze převzal

Z podvodu je podezřelý pětatřicetiletý muž ze Vsetínska. Podezřelý ve dvou případech v dubnu letošního roku převzal od (51) ženy finanční hotovost v celkové výši dvanácti tisíc korun, kdy za tyto peníze měl zhotovit na rodinný hrob od matky poškozené novou lampu, rámeček a žulovou desku. Muž se zavázal, že zakázku zhotoví nejpozději v průběhu letošního léta. Práci měl vykonávat na hřbitově v Mošnově na Novojičínsku. Rovněž měl o průběhu prací informovat poškozenou, přičemž se jí však již od počátku června letošního roku neozval a jeho telefonní číslo již nefunguje. Tyto okolnosti v poškozené vzbudily obavy, že byla podvedena a věc oznámila policistům.


Vybrané peníze nepředal jejich majitelce

Sedmadvacetiletý muž z Frenštátu pod Radhoštěm je podezřelý z krádeže. Podezřelý muž na konci června letošního roku od osmašedesátileté ženy, která jej požádala vybrat peníze, převzal platební kartu k provedení výběru finanční hotovosti. Muž následně v jeden den provedl čtyři výběry z bankomatů ve Frenštátě pod Radhoštěm v celkové hodnotě přesosm tisíc korun. Vybrané peníze však poškozené neodevzdal a tyto použil pro vlastní potřebu.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice