13. 8. 2014

70 x natankoval a odjel

Více jak 70 případů krádeží pohonných hmot má na svědomí 50letý muž z Valašského Meziříčí. Krádeží se dopouštěl napříč moravskoslezským, zlínským i olomouckým krajem. Nyní je ve vazební věznici s podezřením z další trestné činnosti.  

V minulosti byl pravomocně odsouzen k 9 létům trestu odnětí svobody. Krádeží pohonných hmot podle dosavadního šetření se dopouštěl minimálně od roku 2013. Téměř ve všech doposud zjištěných případech přijížděl na benzínové čerpací stanice vozidlem s připevněnými odcizenými registračními značkami z různých automobilů zaparkovaných na různých místech několika krajů.

Vždy v absolutním klidu bez nervozity natankoval plnou nádrž a bez placení odjel. Svůj obličej maskoval kšiltovou čepicí z důvodu kamerových dohlížecích systémů. Tento způsob používal takřka u všech případů krádeží, které byly v jednotlivých skutcích kvalifikovány jako přestupky s ohledem na odcizené množství benzínů.

Policisté však během prověřování jednotlivých krádeží zjistili shodnost jednotlivých znaků a chování pachatele i ujíždějícího vozidla. Skládáním jednotlivých indicií zjistili, o koho se jedná. V průběhu vyšetřování však byly zjištěny další skutečnosti, které urychlily zadržení zloděje. Vyšlo najevo, že se v tomto období dopouštěl také další závažnější trestné činnosti, kterou policisté prověřují.

Krátce po spáchání další trestné činnosti, v závěru měsíce července, podezřelého recidivistu policisté zásahové jednotky zadrželi. Podezřelý muž má sděleno obvinění ze spáchání přečinu krádež, za který mu hrozí až 5 let trestu odnětí svobody.

Újezdy z čerpacích stanic bez placení jsou poměrně časté. Řidiči, kteří takto jednají, si jsou většinou dobře vědomí, čeho se dopouštějí. Spoléhají na to, že s pomocí odcizených registračních značek jsou těžko dohledatelní. Spoléhají také na to, že se dopouštějí pouze přestupků s ohledem na způsobenou škodu.

foto z benziny (2) foto z benziny

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice