14. 1. 2020

Vloupání do rodinného domu v obci Sedlnice

Policisté z Obvodního oddělení v Příboře v této chvíli prověřují přečin krádeže a přečin porušování domovní svobody, které se staly v době mezi šestou hodinou ranní a šestnáctou hodinou odpolední 13. ledna letošního roku tím, že se doposud neznámá osoba neoprávněně vloupala do jednoho z rodinných domů v obci Sedlnice, kde poškodila dveře a další zařízení se škodou bezmála 2 tisíce korun a odcizila mobilní telefon značky Dodge bílé barvy a cukrovinky (dvě tyčinky Deli, čokoládu Studentská pečeť), vše v hodnotě 2 tisíce korun. Poškozené 41leté místní ženě tak vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši téměř 4 tisíce korun a celou záležitostí se nyní zabývají policisté z Obvodního oddělení v Příboře. Jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na příborské policejní číslo 974 735 751.

 

Vloupání do restaurace v obci Mořkov

S největší pravděpodobností okolo čtvrté hodiny ranní 13. ledna 2020 se doposud neznámý pachatel vloupal do restauračního zařízení na ulici Horní v obci Mořkov, odkud odcizil finanční prostředky v hodnotě bezmála 5 tisíc korun. Poškozením zařízení provozovny vznikla další škoda ve výši nejméně 5 a půl tisíce korun. Po oznámení této majetkové trestné činnosti se na místo, kromě místně příslušných policistů z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a novojičínských kriminalistů s kriminalistickým technikem, dostavil i policejní psovod se služebním psem, který vypracoval pachovou stopu v délce přibližně 500 metrů až ke garážím na ulici Za Sušárnou v obci Mořkov, kde ji ztratil. Poškozené místní právnické osobě tak byla způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 10 tisíc korun. Tento přečin krádeže a přečin poškození cizí věci nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně v úzké spolupráci s novojičínskými policisty a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených financí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

Poškozená žena z Oder zapomněla v nákupním vozíku peněženku s finančními prostředky

Okolo sedmnácté hodiny odpolední 10. ledna letošního roku 34letá žena z Novojičínska zapomněla v odstaveném nákupním vozíku u supermarketu na ulici Nádražní v Odrách svou peněženku, ve které byla finanční částka na hotovosti ve výši 10 tisíc korun. Tyto finanční prostředky s největší pravděpodobností nalezla doposud neznámá osoba, která si je ponechala, poněvadž není známo, že by je předala policistům, strážníkům městských policií, na oddělení ztrát a nálezů či jiným fyzickým nebo právnickým osobám. Z tohoto důvodu policisté z Obvodního oddělení v Odrách žádají nálezce o navrácení výše uvedených finančních prostředků na nejbližší policejní služebnu, případně žádají o telefonické sdělení kladných poznatků k celé záležitosti na oderské policejní číslo 974 735 741. V případě nenalezení financí budou ve věci zahájeny úkony trestního řízení pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu zatajení věci.  

 

Silně podnapilý muž zcizoval zboží v butovickém supermarketu

Pár minut před čtrnáctou hodinou odpolední 10. ledna 2020 se silně podnapilý 41letý muž z Novojičínska pohyboval po prodejní ploše supermarketu na ulici Sjednocení ve Studénce, části Butovice, přičemž do svého batohu si postupně uložil čtyři láhvová piva, čtyři čokolády, sklenici zavináčů a jogurt, vše v hodnotě 213 korun. Po průchodu přes pokladní zónu bez úhrady výše uvedeného zboží byl zadržen všímavými pracovníky prodejny a následně byl předán přivolané službu konající policejní hlídce. Po převozu podezřelého muže z protiprávního jednání majícího znaky přestupku proti majetku do budovy Obvodního oddělení ve Studénce se tento začal chovat velmi arogantně a agresivně, v čekárně bouchal pěstí a hlavou do zdi a sám si způsobil zranění s nutností jednorázového lékařského vyšetření a ošetření ze strany přivolané osádky sanitního vozidla s lékařem. Vzhledem k silné podnapilosti 41letého muže (orientační dechová zkouška u něj prokázala hodnoty bezmála 2,9 promile alkoholu v dechu) bylo následně rozhodnuto o jeho dodání na protialkoholní záchytnou stanici v Opavě k vystřízlivění. Celá záležitost je nadále v prošetřování a v prověřování ze strany studéneckých policistů a novojičínských kriminalistů.

 

Odcizení volně odloženého mobilního telefonu ve studénecké restauraci

Mezi patnáctou a šestnáctou hodinou odpolední 12. ledna letošního roku doposud neznámý pachatel využil nepozornosti poškozené 22leté ženy z Novojičínska a z barového pultu restauračního zařízení na ulici Nádražní ve Studénce jí odcizil volně odložený mobilní telefon značky iPhone 7+ zlatorůžové barvy v hodnotě 15 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení ve Studénce a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeného mobilního přístroje, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na studénecké policejní číslo 974 735 761.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice