14. 12. 2012

S odcizenou identitou se dopouští podvodů

Poškozená 38letá žena z Novojičínska vydražila na dražebním internetovém portále televizor za cenu téměř 11tisíc korun. Peníze zaslala na uvedený účet, ale zboží nedostala. Následně prověřovala uvedeného prodejce, který zboží nabízel z emailové adresy s Polskou doménou „o2.pl“. Prostřednictvím kontaktního telefonu zjistila, že se stala obětí podvodu. Polsky hovořící hlas jí sdělil, že není první, kdo byl podveden. Někdo se prý zmocnil jejího profilu a účastní se obchodování na internetových aukcích.

 

Přišel si pro jehly

V průběhu odpoledních a večerních hodin ze středy na čtvrtek se někdo vloupal do ordinace lékaře. Zloděj si vyhlédl objekt pečovatelského domu na Novojičínsku.  Předmětem jeho zájmu se staly injekční stříkačky, jehly, a další cenné věci. Svým jednáním způsobil celkovou škodu do 5 tisíc korun. Po pachateli intenzivně pátráme. Je zde předpoklad, že by se mohlo jednat o nějakou osobu z řad uživatelů drog. Nicméně pokud by jehly potřeboval, mohl se kontaktovat na terénní pracovníky Renarkonu, kteří by mu potřebný materiál poskytli v rámci svého preventivního programu, a to zcela beztrestně.

 

Příkaz k zatčení

Svou jízdu musel nedobrovolně ukončit 45letý muž z Novojičínska. Dopravní policisté jej kolem 9 hodiny noční (13.12.2012) museli na silnici zadržet z důvodu příkazu zatčení. Zbytek noci vyčkal v policejní cele a dnešního dne byl eskortován k soudu.

 

Pro léky nešel, ukradl peníze

K události došlo ve středu 12.12.2012 v době mezi 12 – 13 hodinou.  Obědovou pauzu využil zloděj k tomu, že vnikl do prodejny zdravotních potřeb v Odrách a v jejich nepřítomnosti odcizil mobilní telefon a finanční hotovost. Způsobena škoda se vyšplhala na 11 tisíc korun.

 

Frenštát pod Radhoštěm – vykradená auta

Sérii vloupání do motorových vozidel prověřují frenštátští policisté. V průběhu večerních a nočních hodin z úterý na středu 12.12. 2012 vnikl zloděj do několika osobních automobilů na trase mezi hotelem Ráztoka a obcí Trojanovice. Po rozbití oken 4 vozidel vnikl dovnitř a odložené věci odcizil. Majitelům vozidel způsobil tisícové škody.

 

Agresivní muž skončil na záchytce

Novojičínští policisté vyjížděli v pondělí krátce před devátou hodinou večerní na oznámení k dopravní nehodě se zraněním spolujezdce. K nehodě mělo dojít v jedné obci u Nového Jičína. Provedeným šetřením policistů na místě a v blízkém okolí nebyly zjištěny známky dopravní nehody a oznamovatel, který nehodu oznámil na linku 158, nebyl dále kontaktní. Následně se podařilo s oznamovatelem spojit v jeho bydlišti. Při kontrole začal muže zákona vulgárně napadat. Policisté zjevně opilého 28letého muže vyzvali, aby svého protiprávního jednání zanechal, což evidentně nebral na vědomí. Policejní hlídka musela přikročit k použití donucovacích prostředků. U mladého muže byla provedena dechová zkouška s výsledkem téměř 1,5 promile alkoholu v dechu. Policisté muže převezli do protialkoholní záchytné stanice v Opavě, kde zůstal do vystřízlivění. Celý incident je stále v šetření a obešel se bez zranění. K věci uvedl, že dopravní nehodu si vymyslel z legrace. Muž je za veřejné pohoršení a neuposlechnutí výzvy veřejného činitele podezřelý ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku a občanskému soužití. Jestli se jeho vina prokáže, hrozí mu ve správním řízení peněžitý trest až do výše 5 tisíc korun.

 

Zatajení nálezu

V sobotu 8. prosince krátce po půlnoci v Kopřivnici na neustanoveném místě si nepoctivý nálezce přisvojil cizí věc. Pachatel na trase ulic Na Luhách, Obránců míru, Francouzská, si přisvojil nálezem brašnu značky Kata, ve které byl uložen fotoaparát Nikon D200 s příslušenstvím, dva objektivy, blesk, paměťová karta o velikosti 4 GB a svazek klíčů. Způsobena škoda byla vyčíslena na částku 70 tisíc korun. Kopřivničtí policisté případ prošetřují pro přečin zatajení věci. Zákoník zde hovoří, že kdo si přisvojí věc nebo jinou majetkovou hodnotu nepatrné hodnoty, která se dostala do jeho moci nálezem, omylem nebo jinak bez přivolení osoby oprávněné, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti.

 

Zloděj se zaměřil na bagry

V noci na 11. prosince odcizil neznámý pachatel v Hladkých Životicích kovové lžíce z několika zaparkovaných bagrů. Ke krádeži došlo u účelové komunikaci vedoucí k trafostanici. Zloděj například odmontoval a následně odcizil dvě ocelové lžíce z kolového bagru zn. CAT. Jednalo se o podkopovou lžíci šířky 60 a lžíci pro kopání kabelového vedení šířky 40 centimetrů. Dále odcizil odmontovanou ocelovou lžíci z pásového bagru zn. JCB. Zde se jednalo o podkopovou lžíci šířky 40 centimetrů a dva ocelové čepy o průměru 5 a délky 25 centimetrů, kdy tato lžíce s čepy byla zajištěna příklopem přední radlicí zmíněného stoje. Předběžná škoda odcizením činí téměř sto tisíc korun.

 

Další černý odběratel energie

V těchto dnech prošetřují novojičínští policisté další z případů neoprávněného odběru elektrické energie. Podezřelým je 26letý muž z Fulneku, který se měl v době od srpna 2010 do konce listopadu letošního roku neoprávněně připojil do hlavní domovní skříně tzv. HDS na odběr elektrické energie. V průběhu této doby měl způsobit škodu přesahující částku 63 tisíc korun. Fulnečtí policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádež.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice