17. 12. 2012

Podvedl seniory

Se  smyšlenou historkou nabouraného auta vylákal podvodník 90 tisíc od seniorů. Nejprve jim zavolal, že měl dopravní nehodu a že potřebuje peníze. Na nabídnutých 50 tisíc reagoval, že je to málo. Nakonec poslal k domu poškozených do Studénky údajného kamaráda, který celých 90 tisíc od seniorů převzal. Až po předání peněz volali důvěřiví senioři skutečnému vnukovi. Ten o ničem nevěděl a řekl jim, že naletěli podvodníkovi. Muž, který pro peníze přišel, byl ve věku asi 40 let, 180-185cm. vysoký, světlých krátce střižených vlasů. Na sobě měl béžovou bundu a modré rifle. Jedná se o jeden z mnoha podvodů spáchaných na seniorech. Na Novojičínsku prověřujeme podobných případů několik desítek. Úspěšnost při vypátrání těchto podvodníků je mizivá. Nezbývá než být daleko více obezřetný a svých peněz se tak lehce nezbavovat byť v dobré víře, že někomu pomohu.

 

Kontroly restaurací

V průběhu víkendových dní kontrolovali novojičínští policisté restaurační zařízení. Zaměřili se na podávání alkoholických nápojů mladistvým, dodržování obecních vyhlášek zakazujících hru na výherních automatech po 22 hodině a závadný alkohol. Policisté nezjistili žádné protiprávní jednání.

 

Odcizil auto

V Kopřivnici v průběhu ranních hodin, mezi 04.00-10.00 hod. dne 16.12.2012, odcizil zloděj v osobní automobil. Majitel své auto VW. Bora modré barvy v hodnotě 130 tisíc korun, zaparkoval na ul. Moravská.  Případ prověřujeme s podezřením za spáchání přečinu neoprávněného užívání cizí věci.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice