21. 12. 2012

Nová organizační struktura Celní správy České republiky – MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ

Celní správa České republiky bude mít od 1. ledna 2013 novou organizační strukturu. Dvoustupňovou organizační strukturu bude tvořit Generální ředitelství cel a 15 celních úřadů (14 krajských celních úřadů a Celní úřad Praha Ruzyně). S účinností zákona č. 17/2012 Sb., o Celní správě České republiky, se zrušují k 31. 12. 2012 celní ředitelství a celní úřady zřízené podle současných právních předpisů. Nově budou zřízeny celní úřady, jejichž sídlem budou sídla vyššího územního samosprávního celku, jehož název je součástí názvu celního úřadu. V sídle každého kraje vznikne jeden celní úřad. Seznam územních pracovišť v územní působnosti celních úřadů stanovuje vyhláška č. 285/2012 Sb., o územních pracovištích celních úřadů, která se nenacházejí v jejich sídlech.

Celní ředitelství Ostrava a stávající celní úřady v jeho působnosti budou k 31. 12. 2012 zrušeny a od 1. 1. 2013 bude zřízen Celní úřad pro Moravskoslezský kraj.

Sídlo Celního úřadu pro Moravskoslezský kraj:

Nám. Sv. Čecha 8, Ostrava-Přívoz

Územní pracoviště:
Územní pracoviště ve Frýdku-Místku (daňové oddělení), Slezská 765, Frýdek-Místek

Územní pracoviště v Karviné (celní a daňové oddělení), Bohumínská 1876/2, Karviná – Nové Město

  • agenda celního řízení je vykonávána na adrese: Bohumínská 1876/2, Karviná
  • ostatní agendy jsou vykonávány na adrese: Fryštátská 161/26, Karviná

Územní pracoviště v Mošnově (celní a daňové oddělení), Areál letiště, Mošnov

Územní pracoviště v Nošovicích (pouze celní oddělení), Nošovice 155, Nošovice

Územní pracoviště v Opavě (celní a daňové oddělení), Krnovská 73, Opava

Územní pracoviště v Paskově (pouze celní oddělení), Rudé armády č. 865 (areál OKD), Paskov

Územní pracoviště v Třinci (pouze celní oddělení), Konská č.p. 744, Třinec

 Mapa budoucích útvarů celní správy a další informace o změně organizační struktury jsou k dispozici na stránkách www.celnisprava.cz.

 

Spadla klec

Noční můra frenštátských policistů a obyvatel policejního obvodu byla polapena. 
V těchto dnech jsme začali vyšetřovat několik majetkových trestných činů, které mají společného pachatele. Jedná se o muže ve věku 25 let s trvalým pobytem ve Frenštátě pod Radhoštěm. Společně s dalšími pachateli způsobili poškozeným škodu v řádech sta tisíců korun. Doposud máme zjištěno, že se podílel nejméně na 14 případech krádeží vloupáním do rodinných domů, garáží, firem a škol. Společně s ostatními pachateli se dopouštěl rozličné majetkové trestné činnosti. Do výslechu uvedl, že potřeboval peníze na svou obživu. Trestné činnosti se dopouští od roku 2009. Postupně rozplétáme další případy, které má na svědomí a zjišťujeme další spolupachatele. Obviněný svou trestnou činnost doznává a s policisty spolupracuje. 

 

Výzva

Loupež na řidiči kamionu
„Došla mi nafta, prosím můžete mi pár litrů odprodat“. S těmito slovy přistoupil muž k zaparkovaným kamionům na odstavných plochách poblíž hlavních silničních tahů na Novojičínsku. Když se mu podařilo řidiče přesvědčit, objevili se další muži, kteří řidiče obstoupili a pod pohrůžkou násilí jej donutili strpět a přihlížet tomu jak mu odčerpávají naftu z nádrží do přinesených kanystrů. Poté z místa bez použití násilí odjeli. Evidujeme dva případy tohoto způsobu jednání, vždy na zahraničních kamionech. Předpokládáme však, že poškozených může být daleko více. Doposud máme zjištěno několik poznatků k možným pachatelům. Potřebujeme však další informace k důkaznímu šetření a možnému potrestání těchto osob. Obracíme se proto na další poškozené, kteří se stali obětí tohoto jednání. Případné informace poskytněte telefonicky na policejní linku 158, nebo kteroukoli policejní služebnu.

 

Zloději se před vánocemi činí

V posledních dnech vyšetřujeme zvýšený počet krádeží věcí z automobilů, vloupání do garáží, ale také krádeže aut. Za poslední měsíc jich je několik desítek. Zloději berou vše co má nějakou hodnotu. Máme však i několik případů, kdy zloději vniknou do vozidel a odcizí viditelně zanechané tašky na sedadlech automobilů s věcmi malé hodnoty. Majiteli pak vznikne daleko větší škoda na vozidle než na samotných odcizených věcech. Zloději to prostě zkusí a doufají, že uvnitř zavazadel jsou cennější předměty. Malé doporučení, nechcete-li mít škodu na automobilu, nenechávejte viditelně věci uvnitř auta.  Předcházíte tím ztrátě vlastního času a vlastních peněz.

reventivní kampaně policistů realizované v těchto dnech policisty:
Auto není trezor- zaměřené na krádeže věcí z automobilů
Obezřetnost se vyplatí– zaměřené na kapesní krádeže v nákupních centrech a poblíže nich. Policisté upozorňují nakupující na možné nebezpečí, nejen slovem, ale také tištěným materiálem a reprodukovanými znělkami uvnitř obchodů.

Jen za pondělní den , tj. 17. 12. jsme zaznamenali několik případů. V Kopřivnici na ul. Pod Bílou horou vlezl zloděj do garáže, z které odcizil zahradní nářadí. V tomtéž městě přišel majitel o své vozidlo Š Octavia, které měl zaparkované na ul. Karla Čapka. V průběhu noci z 16 na 17.12.2012, v  Jistebníku na parkovišti vlakového nádraží rozbil zloděj okno osobního automobilu. Majiteli odcizil péřovou bundu, fotoaparát a motorovou pilu. Jemu způsobil škodu za 50 tisíc korun. Téže noci v Suchdole nad Odrou vnikl zloděj hned do několika garáží. Zcizil vše, co mělo nějakou hodnotu. Elektronová kola, autorádio, sekačku na trávu a další věci ke škodě poškozeným za téměř 50 tisíc korun. V Příboře na ul. Štefánikové vnikl zloděj do auta poté, co rozbil boční okno. Odnesl si pouze oblečení,šálu deku a šusťákové kalhoty.

 

Vyloupené zlatnictví

Během pondělních večerních hodin dne 17.12.2012, vnikl do prodejny zlatnictví a zastavárny v Novém Jičíně zloděj. Po překonání vstupních dveří vnikl do prodejny. S sebou si odnesl několik desítek prstenů, náramků a řetízku z drahých kovů a několik šperků Swarovského. Krádeží a poškozením zařízení prodejny způsobil zloděj škodu ve výši téměř 140tisíc korun.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice