3. 1. 2013

1milion na výživném

Před 10 lety určil soud v Německu povinnost platit výživné 55letému muži na dva syny. K dnešnímu dni má povinný, tedy otec, dluh u svých synů ve výši 1mil 21 tisíc korun. Stejně jako mnoho jiných případů v rovině neplacení výživného, prověřujeme také tento   s podezřením ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy podle § 196/1 tr. zákoníku. 

 

S třemi promile v cizím bytě (2.1.2013 – 18 hod)

Na opakované zákonné výzvy kopřivnických policistů nereagoval 48letý muž v cizím bytě. Odmítal s nimi spolupracovat. Ignoroval skutečnost, že se v bytě nachází neoprávněně bez souhlasu majitelky. S více jak 3 promile alkoholu jej policisté následně odvezli na protialkoholní záchytnou stanici. Poškozená majitelka bytu, toho času v hospitalizovaná v nemocnici požádal svého známého o donesení mobilního telefonu z bytu do nemocnice. Muži předala klíče, ovšem čtyři dny se muž neozval a mobilní telefon ani klíče nedonesl.
 „Požádala nás o kontrolu svého bytu. Na místě jsme zjistili, že se uvnitř nachází muž, který odmítal komunikovat. Ignoroval všechny výzvy k opuštění bytu a nechtěl spolupracovat. Museli jsme proti němu použít donucovací prostředky. Vzhledem k jeho opilosti jsme jej umístili na protialkoholní záchytnou stanici. Jeho jednání prověřujeme s podezřením ze spáchání přečinu porušování domovní svobody“.
Podle vyjádření poškozené muž v žádném případě nedal souhlas k užívání jejího bytu a to ani po přechodnou dobu. Požádal jej pouze o donesení osobních věcí a mobilního telefonu.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice