14. 6. 2019

Krádež na koupališti

Horké letní dny přímo lákají k návštěvě koupaliště. I zde je však potřeba dbát opatrnosti, jelikož ne všichni návštěvníci zde přicházejí za odpočinkem a relaxací. Najdou se i takoví, kteří čekají na příležitost něco odcizit. Příkladem toho je krádež, ke které došlo během včerejšího dne mezi 17:00 až 18:00 hodinou v areálu novojičínského venkovního bazénu. Dosud neznámý pachatel využil toho, že dvě návštěvnice nechaly bez dozoru vedle sebe odložené své batohy. Z nich pak lapka oběma odcizil mobilní telefony a z jednoho batohu navíc přenosný reproduktor a peněženku, která byla následně nalezena bez finanční hotovosti v záchodové míse pánských toalet. Celková škoda, kterou návštěvnicím koupaliště pachatel způsobil, byla vyčíslena na více jak 6 tisíc korun. Nyní mu v případě dopadení hrozí za přečin krádeže až dva roky za mřížemi. Policisté v této souvislosti upozorňují občany, aby si při návštěvě koupaliště sebou nebrali zbytečné cennosti, které nutně nepotřebují a nikdy své věci nenechávali bez dozoru položené například na dece. Nejlepší způsob jak své věci proti nenechavcům zabezpečit, je využít bezpečnostní schránky, které se již nacházejí na mnoha koupalištích.

 

 Nenastoupil do vězení

Policisté z obvodního oddělení v Novém Jičíně ve čtvrtek 13. června vypátrali třicetiletého muže z Novojičínska, který nerespektoval doručené rozhodnutí soudu. Odsouzený ve stanoveném termínu nenastoupil k výkonu trestu odnětí svobody, který mu byl uložen v trvání dvou let Okresním soudem v Novém Jičíně. Tím, že se muž vyhýbal trestu, je nyní podezřelý z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Je tak možné, že si svůj pobyt ve vězení ještě o dva roky prodlouží.

 

Tři desítky holí

Škodu za víc jak 60 000 korun (dle prvotní specifikace, dosud neobjektivizováno znalcem) způsobil zatím neznámý pachatel, který se zmocnil pomůcek golfistů. Ke skutku došlo v době od 6.20 hodin dne 12. 6. 2019 do 08.30 hodin dne 13. 6. 2019 v Moravské Ostravě. Pachatel překonal vstupní dveře do objektu, pak dveře sklepní kóje a odcizil tři golfové bagy a tři desítky golfových holí. K objasnění okolností události byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestné činy krádež, poškození cizí věci a porušování domovní svobody. O krádeži příslušenství ke hře golfu jsme Vás informovali i v půli května (původní TZ, aktuální ke dni zveřejnění, níže kurzívou).

 

Golf

 Zatím nezjištěný pachatel v době od 14. 5. 2019 do 24. 5. 2019 vnikl do sklepních prostor domu v Ostravě. Pachatel poškodil uzamčení dveří objektu. Ze sklepních prostor pak odcizil různé věci – jízdní kolo, koloběžky, kufry a příslušenství ke hře golfu – 17 kusů golfových holí, golfový bag, dětské bagy s holemi, golfové vozíky a další majetek poškozených. Předběžně byla škoda na majetku specifikována ve výši zhruba 49 000 korun (dosud neobjektivizováno znalcem). K objasnění okolností události byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestné činy krádež a porušování domovní svobody. Pachateli tak hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice