17. 6. 2019

Krádež

Ostravští policisté započali prověřovat okolnosti krádeže věcí z bytu. Ke skutku došlo v době od 22 hodin dne 13. 6. 2019 do 11 hodin dne 16. 6. 2019 v Ostravě. Zatím nezjištěný pachatel překonal vstupní dveře bytu, načež odcizil notebook a z lednice potraviny – tři balení masa a balení pizzy. K objasnění okolností události zahájili policisté úkony trestního řízení pro trestné činy krádež a porušování domovní svobody. Pachateli tak hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.

 

Na koupališti

Ostravští policisté prověřují okolnosti trestného činu zatajení nálezu, ke kterému došlo dne 15. 6. 2019 po 15.10 hodin v Ostravě. Šestatřicetiletá žena odložila v prostoru toalety taštičku se šperky a z místa odešla. Když si po krátké chvíli vzpomněla, že věci v kabince toalety zapomněla, vrátila se a počala je intenzivně hledat. Nicméně neúspěšně. Neznámý si tak měl přisvojit věci za víc jak 60 000 korun (prvotní informace, dosud neobjektivizováno znalcem). Poškozená s sebou měla starožitné hodinky, dvoje dětské náušnice, řetízek…K objasnění okolností události jsme zahájili úkony pro trestný čin zatajení věci. K dispozici je fotografie hodinek, které mohou být nabídnuty k prodeji.

Jakékoliv informace k věci přijmeme na lince 158. Za pomoc děkujeme.

 

Dopravní kontrola

Ve čtvrtek i pátek minulého týdne proběhla na území Moravskoslezského kraje dopravní akce. Téměř 120 policistů ze služby dopravní i pořádkové policie zkontrolovalo v průběhu akce celkově 1 110 vozidel. Policisté zjistili 470 dopravních přestupků, přičemž 446 z nich vyřídili v příkazním řízení (v souhrnné výši přes 347 000 korun). Příslušnému správnímu orgánu oznámili zbývající přestupky. 294 řidičů překročilo povolenou rychlost jízdy a 3 řidiči usedli za volant pod vlivem alkoholických nápojů. Nevyhovující technický stav mělo 13 vozidel, bezpečnostní pásy nepoužili 3 řidiči. Chodci se dopustili 2 přestupků. Bez takzvané dálniční známky (tedy bez uhrazení časového poplatku) užilo zpoplatněný úsek komunikace 14 řidičů.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice