15. 1. 2013

Napadl ostrahu

Pro půl litrovou láhev rumu napadl ostrahu prodejny. Osmnáctiletý pachatel tloukl pěstmi do hrudníku i hlavy hlídače prodejny. Několikrát jej také kopl nohou. Nicméně láhev rumu za 112 korun si s sebou neodnesl. Podezřelého chování zákazníka si všiml hlídač v prodejně v Odrách.  S odcizenou láhvi rumu se snažil 18letý mladík odejít z prodejny. Nepodařilo se mu to. Nyní jeho jednání prověřujeme s podezřením ze spáchání přečinu krádež a výtržnictví.  Stejného jednání se dopustil již loni v listopadu. Tehdy také napadl ostrahu prodejny pro krádež zboží. 

 

Zdrogovaný ujížděl policistům

V pátek 11.1.201 ujížděl policistům, ti jej dostihli krátce poté, co boural do sloupu u benzinové čerpací stanice v Borovci. V sobotu řídil znovu. Ačkoli má 32letý řidič z Nového Jičína zákaz řízení až do roku 2015, nebere na toto rozhodnutí soudu zřetel a jezdí dále. V pátek 11. ledna ujížděl policistům pod vlivem drog. Po zběsilé jízdě novojičínskem boural na bezince v Borovci do sloupu veřejného osvětlení. Zjistili jsme, že má v sobě drogy, což nám prokázal test, kterému se na místě po nehodě podrobil. Následujícího dne 12. ledna jsme jej kontrolovali znova, na silnici v Novém Jičíně. Tentokrát v jiném vozidle. Svou jízdu tak ukončil v policejní cele. Jeho jednání prověřujeme s podezřením ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí.

 

 

Vykradené autobusy

Hned tří případy vloupání do zaparkovaných autobusů prověřují bílovečtí a oderští policisté. První dvě vloupání do autobusů jsme prověřovali v sobotu 12. ledna. Zloděj v průběhu nočních hodin, vypáčil vstupní dveře do zaparkovaných autobusů v obci Spálov a poté v Luboměři. Dalšího vloupání se dopustil v Bílovci. Také tam, v průběhu noci ze soboty na neděli 13. ledna, násilím vnikl do zaparkovaného autobusu. Celková škoda, kterou pachatel v těchto případech způsobil, dosáhla 20tisíc korun.

 

Novojičínsko – Přepadl banku, když se viděl v televizi, přihlásil se na policii.

V tomto roce již druhý případ na Novojičínsku, kdy se pachatel viděl v médiích a přišel se sám oznámit na policii. Nejprve dva zloději co vykradli šatní skříňky ve sportovním komplexu a nyní zloděj co přepadl banku. Ve všech těchto případech patří poděkování také médiím, která se na dopadení pachatele podílelaVe čtvrtek 10. ledna v dopoledních hodinách přišel muž do banky v Novém Jičíně. Maskován čepicí a dioptrickými brýlemi požadoval s výhružkou napsanou na papíře peníze. Z banky nakonec odešel bez peněz. Ihned jsme požádali média o zveřejnění fotografií pachatele, kterého zachytily bezpečnostní kamery. Po jejich zveřejnění se v sobotu 12. ledna přišel 31letý muž z Novojičínska na obvodní oddělení přihlásit. Ve výslechu pachatel uvedl jako důvod svého jednání finanční problémy. Sám byl překvapen z toho, co jej to napadlo. Nevěřil, že by něco takového byl schopen udělat. Popsal nám celý průběh svého jednání, co dělal před, v průběhu, i po tomto činu. Pod tíhou svědomí své jednání neunesl a s pocitem viny přišel se udat. Podezřelý 31letý muž z Novojičínska má sděleno obvinění pro zločin loupež, za což mu může být uložen trest odnětí svobody ve výši 2 až 10let.  

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice