10. 1. 2013

Dne 10. 1. krátce před 10 hodinou dopolední, přistoupil k přepážce banky v Novém Jičíně, poblíže autobusového nádraží a prodejny Lidl, muž s lístkem v ruce, na kterém měl napsaný text s výhružkou, že požaduje peníze. Peníze nedostal, z banky následně odešel. Přímá škoda na zdraví ani na majetku nevznikla. Pátráme po muži ve věku mezi 35 – 45léty, štíhlejší postavy. Byl oblečen do světlé bundy, bílých bot a kalhot khaki barvy. Na hlavě měl černou pletenou čepici a na očích silné dioptrické brýle. Informace k hledanému prosím poskytněte telefonicky na linku 158 novojičínským policistům.

 

 

Podvádějí ženy i muži

V současné době vyšetřujeme několik případů na úseku hospodářské kriminality. Ve většině případů se pachatelé dopouštěli podvodného jednání. Jsou mezi nimi ženy i muži. Škody jsou řádově v desítkách až statisících korun. Prověřujeme jednání 57leté ženy, jednatelku společnosti, která objednala kamionovou dopravu, ovšem do dnešního dne jí dopravci neuhradila. Poškozený požaduje vzniklou škodu ve výši 58tisíc korun. Další žena ve věku 48let z Žiliny u Nového Jičína, sjednávala smlouvy o půjčkách s osobami, které přesvědčila, aby jí peníze následně půjčili, s tím, že je bude hradit ona sama. Podařilo se jí přesvědčit celkem 19 lidí, kteří svolili. Vzniklý dluh ve výši téměř 600set tisíc korun však neuhradila.  Jelikož smlouvy byly sjednány na poškozené osoby, budou muset tyto dluhy zaplatit oni sami. Podvodného jednání se měl dopustit také 60letý muž ze Studénky, který odebral od soukromého rolníka z Bernartic nad Odrou jateční prasata, ovšem do dnešního dne mu je neuhradil. Což zdůvodňuje svou špatnou finanční situací. Finančního podvodu se dopustil 53letý muž z Nového Jičína, který si sjednal s finanční společností úvěr ve výši 40 tisíc korun. Ten ovšem nehradí.

 

Zloději se doznali, usvědčily je kamery

Případ zveřejněný v médiích kdy pachatelé byli zachyceni bezpečnostní kamerou je vyřešen. Zveřejněním záběrů v médiích se pod tlakem veřejnosti a tíhou vlastního svědomí pachatelé sami doznali. Jednalo se o dva muže, kteří vešli do sportovního podniku v Novém Jičíně. Následně je kamerové systémy zachytily, jak vylézají z budovy oknem. Ve stejné době došlo ke krádeži věcí ze šatní skříňky. Nejedná se však o žádné nováčky. Dva muži ve věku 24let mají bohatou trestní minulost. Jeden z nich v době když byl ještě mladistvým, spáchal více jak 70 protiprávních jednání převážně majetkového charakteru. V průběhu vyšetřování jsme zjistili, že se před samotným udáním dopustili také krádeže vloupáním do restaurace na Novojičínsku. Výši trestu jim určí soud.  

 

Byli vyrušeni majitelkou

V pátek 4.1.2013 krátce před čtvrtou hodinou odpolední se vloupali zloději do rodinného domu v Sedlnicích. Byli však majitelkou domu vyrušeni a tak nic neodcizili. Se zbraní v ruce se jí je podařilo zahnat. Ke zranění ani škodě na majetku nedošlo. Následným vyšetřováním události jsme zjistili, že se v době vloupání mělo v okolí pohybovat bílé vozidlo a v něm dva muži. Přivítáme jakékoli informace k podezřelým vozidlům či osobám, které se v danou dobu v lokalitě obce Sedlice pohybovaly. Tyto informace nám můžete sdělit telefonicky na linku 158 nebo na příborské obvodní oddělení tel. 974 735 751.
Žádáme občany, aby si více všímali svého okolí. V případě jakéhokoli podezřelého chování cizích osob či výskytu cizích vozidel, si tuto informaci nenechávejte pro sebe. Využijte bezplatné telefonní linky 158 a informujte nás. Chráníte tak nejen sebe a svůj majetek ale také své sousedy.

 

Vykradli prodejnu

V průběhu noci z neděle 6. na pondělí 7. ledna vnikli pachatelé do prodejny potravin v Novém Jičíně. Vypáčením dveří se dostali do prodejny, z které odcizili finanční hotovost, platební poukázky a dobíjecí karty mobilních operátorů. Majiteli prodejny tak způsobili celkovou škodu ve výši 125 tisíc korun.

 

Shořelo mu auto

Dnešního dne 7. 1. 2013 po 3 hodině ranní v Hodslavicích vzbudily majitele záblesky plamene před jeho domem. Zjistil, že mu hoří jeho zaparkované vozidlo Ford Mondeo. Hasiči požár uhasili, ovšem vozidlo je již nepoužitelné. Majiteli vznikla škoda ve výši 250 tisíc korun. Celou událost prověřujeme s podezřením ze spáchání přečinu poškození cizí věci. 

 

Spali v autě, ráno se probudili a majitel auta byl mrtvý

V automobilu zaparkovaném v garáži na Novojičínsku přespával 61letý muž se svou družkou. Ještě večer před spaním si postěžoval na pálení žáhy a píchání u srdce. V dopoledních hodinách následujícího dne (4.1.2013) se již neprobudil. Přítelkyně přivolala lékaře a ten konstatoval u muže smrt bez známek cizího zavinění.  Přesnou příčinu úmrtí určí zdravotní pitva.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice