15. 10. 2010

Pod sedadlem uschoval notebook

Nový Jičín – Že auto není trezor, se opět potvrdilo.

V mošnovském podnikatelském areálu došlo ve čtvrtek 14. října k násilnému vniknutí do zaparkovaného vozidla. Neznámý pachatel po rozbití skleněné výplně okna zadních dveří vnikl do vozidla Volvo a z podlahy před zadním sedadlem odcizil notebook Sony. Ten si zde uschoval jeho majitel. Škoda odcizením se vyšplhala na částku pětadvacet tisíc korun a poškozením deset tisíc korun.

Podobný případ zaznamenali policisté o několik hodin později na parkovišti u jednoho z novojičínských obchodních domů. Zde neznámý pachatel vnikl bez zjevného násilí do vozidla Škoda Octavia a z něj odcizil notebook s brašnou, ve které se nacházely doklady, klíče a další věci. Způsobena škoda odcizením přesáhla částku 33 tisíc korun.

Novojičínští policisté opětovně apelují na řidiče a jejich spolujezdce, aby nenechávali na sedadlech ani odkládacích plochách vozidla žádné cenné věci, které by mohly zlákat zloděje. 


Chatu prodal a peníze si ponecha

Dvaadvacetiletého muže z Ostravy prošetřují novojičínští kriminalisté pro podezření z podvodu. Mladý muž měl v červenci letošního roku v Příboře obdržet plnou moc od osmačtyřicetiletého muže, k provedení prodeje a zápisu nemovitostí na katastrálním úřadu v Novém Jičíně. Mělo se jednat o list vlastnictví na chatu a dvě parcely v katastrálním území obce Příbor. Poškozený v srpnu letošního roku obdržel od Katastrálního úřadu Nový Jičín kupní smlouvu na předmětnou nemovitost. Ta byla dle smlouvy prodána za částku ve výši 250 tisíc korun, kterou měl podezřelý předat poškozenému. Do dnešního dne předal poškozenému pouze částku deset tisíc korun, čímž poškozenému způsobil škodu ve výši 240 tisíc korun.


Nerespektoval zákaz řízení

Devětadvacetiletý muž z Novojičínska je prošetřován pro přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Muž byl v polovině října při silniční kontrole zastaven policejní hlídkou. Bylo zjištěno, že mu byl rozhodnutím Okresního soudu Nový Jičín ze srpna 2008 udělen zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel, a to až do července 2012. Policistům uvedl, že řídil po pozemních komunikacích, po trase z obce Skotnice přes Sedlnice, Libhošť, Šenov u Nového Jičína do Kunína a zpět do Nového Jičína, kde byl na silnici I/48 kontrolován. Nyní mu hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.


Neplatí na děti

Čtyřiačtyřicetiletý muž z Frýdku – Místku si neplní vyživovací na své dvě děti. Podezřelý neplní vyživovací povinnost od května minulého roku, a to na svou dceru částku ve výši dva a půl tisíce korun měsíčně a na svého syna ve výši dva tisíce korun. Tato povinnost mu byla stanovená na základě rozsudku Okresního soudu v Novém Jičíně z ledna 2006, a to vždy k 15 dni v měsíci předem k rukám oprávněné matky. Do současné doby svým jednáním způsobil dluh na výživném přes 76 tisíc korun.

Dalšího otce, který neplatí na svého syna, tentokrát prošetřují fulnečtí policisté. Čtyřicetiletý muž z Fulneku od května 2008 do současné doby dluží na výživném téměř 45 tisíc korun.

Oba muži nyní čelí podezření ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy a hrozí jim až dva roky odnětí svobody.


Krádež dřeva

Neznámý pachatel odcizil v době od 1. do 13. října letošního roku na Odersku dřevní kulatinu. Pachatel v lesním porostu, v části Pohoř, odcizil skládku dřevních kulatin modřínu o objemu 10,30 kubíků. Předběžná škoda odcizením byla vyčíslena přes 13 tisíc korun. Oderští policisté případ prošetřují jako přečin krádeže.


 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice